Logo: Szprotawa
Logo: BIP Logo: Facebook

News box

Już wkrótce Szprotawa rozbrzmiewać będzie muzyką!

Burmistrz Szprotawy oraz Dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury zapraszają na Święto Gminy, w ramach którego obchodzić będziemy jubileuszowy 25. Ogólnopolski Festiwal Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń”.
Święto Gminy – najważniejsze wydarzenie w kalendarzu imprez kulturalnych gminy Szprotawa odbędzie się w dniach 7-9 lipca br. i połączone będzie z jubileuszem 25-lecia Festiwalu „Ziemia i Pieśń”. Główne uroczystości będą miały miejsce na Błoniach Szprotawskich, przy ulicy 3-go Maja.
 
W piątek, 7 lipca, o godz. 18.00 uroczystości otworzy Józef Rubacha Burmistrz Szprotawy. Następnie odbędzie się I koncert przeglądowy festiwalu. Gwiazdą piątkowego wieczoru będzie Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa.
 
Sobota to kolejne koncerty przeglądowe oraz występy finalistów programu The Voice of Poland: ARKA KŁUSOWSKIEGO, ERNESTA STANIASZKA, MAŁGORZATY NAKONIECZNEJ oraz JAGODY KRET.
 
Niedziela rozpocznie się od mszy świętych odprawianych na terenie całego dekanatu, w których będą uczestniczyć zespoły śpiewacze w strojach galowych.  Po mszach odbędą się krótkie spotkania z miejscową ludnością.
Wielbicieli barwnych korowodów, w godzinach popołudniowych zapraszamy na uroczysty przemarsz ulicami Szprotawy. Następnie na błoniach odbędzie się Koncert Galowy festiwalu, na którym zostaną wręczone dyplomy, upominki i podziękowania.
Dla najmłodszych szprotawian, po koncercie zaplanowane zostało 1,5 godzinne interaktywne przedstawienie teatralne, podczas którego nie zabraknie gier i konkursów.
Święto Gminy zakończy występ Rudiego Schubertha wraz z Wojskową Orkiestrą z Żagania. 
 
Podczas trzydniowego Święta Gminy w ramach koncertów przeglądowych, zaprezentują się grupy śpiewacze zaproszone z całej Polski. W tegorocznej edycji wystąpi blisko 40 zespołów. Prezentacjom przysłuchiwać się będzie Rada Artystyczna w skład, której wejdą muzycy, znawcy kultury ludowej oraz przedstawiciele organizatorów. Rada przyzna Grand Prix Festiwalu, tytuły laureata, nagrody i wyróżnienia oraz za najwartościowsze elementy prezentacji – statuetki „Bukowy Liść” – wieloletni symbol festiwalu „Ziemia i Pieśń”.
Pomiędzy koncertami będą miały miejsce zabawy integracyjne zespołów z przybyłą na święto publicznością.
 
Przez cały czas trwania Święta Gminy czynne będą stoiska z jadłem regionalnym, przygotowanym na konkurs pn. „Jadło regionalne”. Celem konkursu jest kultywowanie dziedzictwa kulinarnego polskiej wsi, promocja jadła tradycyjnego oraz integracja i wymiana doświadczeń kulinarnych pomiędzy uczestnikami. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 27 czerwca br., na wnioskach do pobrania lub dostępnych na stronie www.szdk.pl oraz profilu fb. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w sobotę, 8 lipca br., po ostatnim koncercie przeglądowym.
Partnerem konkursu jest Enea Oświetlenie.
 
Podczas imprezy odbywać się będą również pokazy rękodzieła i twórczości ludowej, w tym warsztaty, podczas których każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił w tworzeniu.
Imprezie towarzyszyć będą liczne atrakcje, tj. duża i mała gastronomia, wesołe miasteczko, euro bungie, kule wodne oraz dmuchane zamki i zjeżdżalnie dla dzieci.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner odnawiaMY Szprotawę
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa