Logo: Szprotawa
Logo: BIP Logo: Facebook

Aktualności

Misja gospodarcza do USA – rusza rekrutacja!

Prowadzisz swoją firmę zarejestrowaną na terenie województwa lubuskiego? Jesteś MŚP z branży elektronicznej i chcesz rozwijać swój biznes na całym świecie? Możesz wziąć udział w misji gospodarczej do Doliny Krzemowej w USA organizowanej przez Urząd Marszałkowski. Wnioski można składać do 15 września.
czytaj dalej

Dożynki Gminne

W przedostatnią sobotę wakacji, 26 sierpnia na Błoniach Szprotawskich, przy ulicy 3-go Maja, odbędą się Dożynki Gminne 2017.
czytaj dalej

14 sierpnia – nieczynny Urząd Miejski

Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha wydał zarządzenie, w którym ustalił 14 sierpnia 2017 r. (poniedziałek) dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Miejskiego w Szprotawie.
Dzień ten będzie odpracowany w sobotę, 19 sierpnia, w godz. od 7.00 do 15.00.
czytaj dalej

Polsko-niemiecka współpraca transgraniczna dla osób niepełnosprawnych

26 lipca br., w Sprembergu odbyło się spotkanie dotyczące transgranicznej współpracy pomiędzy osobami niepełnosprawnymi ze Sprembergu i Szprotawy. Gmina Szprotawa i niemieckie stowarzyszenie pożytku publicznego Albert-Schweitzer-Familienwerk Brandenburg e.V. planują pozyskać na ten cel 85% środków finansowych z funduszy europejskich.
czytaj dalej

Nabór projektów rozstrzygnięty, wkrótce pieniądze

Zarząd Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych jako Operator konkursu "Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe – Budżet Inicjatyw Obywatelskich", 31 lipca br. zatwierdził listę projektów skierowanych do dofinansowania oraz listę rezerwową projektów.
czytaj dalej

Powiatowe Święto Plonów

26 - 27 sierpnia br., na Stadionie Miejskim w Gozdnicy odbędzie się Powiatowe Święto Plonów i Gozdnickie Lato Ceramiki. Zapraszają Starosta Żagański i Burmistrz Gozdnicy.
czytaj dalej

Turniej piłkarski

Kompleks Boisk Orlik 2012 zaprasza drużyny klubowe i nieformalne, na turniej piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego OZPN, który odbędzie się  w niedzielę, 6 sierpnia br., na Stadionie Miejskim w Szprotawie.
czytaj dalej

Powstanie Warszawskie: 1 sierpnia zawyją syreny alarmowe

We wtorek, 1 sierpnia br., o godz. 17:00, na terenie Gminy Szprotawa uruchomione zostaną syreny alarmowe w ramach treningu Wojewódzkiego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania.
 
czytaj dalej

Niebezpieczne substancje w Wiechlicach

31 lipca br., w związku z podejrzeniem skażenia środowiska na terenie zakładu zbierającego odpady w Wiechlicach, przy ul. Przemysłowej miała miejsce wizja lokalna, w której udział wzięli: Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, funkcjonariusze policji, pracownicy Urzędu Miejskiego w Szprotawie oraz władze Starostwa Powiatowego w Żaganiu.
czytaj dalej

Ostrzeżenie przed upałami

Według prognozy IMGW, do 5 sierpnia br. na terenie większości kraju występować będą upały (do 37st. C na południu).
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 97

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner odnawiaMY Szprotawę
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa