Logo: Szprotawa
Logo: BIP Logo: Facebook

Aktualności

Szanowni rolnicy!

Od 1 do 31 sierpnia 2017 r., w Urzędzie Miejskim w Szprotawie przyjmowane będą wnioski o zwrot podatku akcyzowego. Stawka zwrotu podatku od 1 litra oleju napędowego w 2017 r. wynosi 1,00 zł.
czytaj dalej

Komunikat

W związku z zaplanowanym urlopem Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha nie będzie mógł spotkać się z mieszkańcami w poniedziałki: 31.07.2017 r. i 07.08.2017 r. W tych dniach, od godz. 14.00 dyżur dla mieszkańców pełnić będzie Zastępca Burmistrza Paweł Chylak.
czytaj dalej

Podziękowania

31 lipca br., w  szprotawskim ratuszu, podziękowania i gratulacje dla pani Anny Kuźmickiej Prezes PSS „Społem” w Szprotawie, z okazji jej przejścia na emeryturę, złożyli burmistrzowie Józef Rubacha i Paweł Chylak.
czytaj dalej

Nowe ulice - konsultacje

Burmistrz Szprotawy ogłosił konsultacje społeczne projektu uchwały dotyczącej nadania nazw ulicom w miejscowości Nowa Kopernia, w związku z wydzieleniem terenów pod budownictwo mieszkaniowe. Konsultacje potrwają od 1 do 21 sierpnia 2017 r. Zapraszamy do składania uwag.
czytaj dalej

Ciepły i zdrowy dom cd. Ocieplamy ściany zewnętrzne

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, w ramach projektu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE", zaprasza do zapoznania się materiałem informacyjnym oraz skorzystania z bezpłatnych porad.
czytaj dalej

Informacje o strzelaniach na poligonie

Komendant mjr Mariusz Hałatyn informuje, że od 31.07 do 06.08.2017 r., na terenie Jednostki Wojskowej 5430 odbędą się strzelania z użyciem amunicji bojowej.
czytaj dalej

Gratulacje dla Oskara Stachnika

Serdeczne gratulacje Oskarowi Stachnikowi,  zdobywcy złotego medalu w rzucie dyskiem  w trakcie 24. Mistrzostw Europy U20 w Grosseto we Włoszech, złożyli burmistrz Józef Rubacha i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Szprotawie Władysław Sobczak. Spotkanie odbyło sie w szprotawskim ratuszu, 27 lipca br.
czytaj dalej

Z wizytą w NORDZIE

27 lipca br. burmistrzowie Szprotawy, radni wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej oraz przedstawiciele urzędu wizytowali w firmie NORD Napędy Zakłady Produkcyjne w Nowej Soli. Nowosolska fabryka produkuje wały i koła zębate oraz prowadzi montaż i serwis napędów.
czytaj dalej

Militarny bieg z przeszkodami w Szprotawie. Zapisz się dzisiaj

„WAR RACE od cywila do żołnierza” pod patronatem Burmistrza Szprotawy odbędzie się 2 września br., na byłym Lotnisku Wojskowym Szprotawa-Wiechlice. Wojskowy klimat zapewnią nie tylko bunkry i hangary pamiętające czasy II Wojny Światowej, ale także żołnierze z 11 Batalionu Dowodzenia w Żaganiu, którzy wezmą udział w budowie przeszkód oraz w samym biegu. Inspektor  Wojsk Specjalnych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych RP również objął patronatem honorowym imprezę.
czytaj dalej

Propozycje do BO tylko do końca lipca

Do najbliższego poniedziałku, tj. 31 lipca  br., mieszkańcy gminy mogą zgłaszać propozycje zadań do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy do nadsyłania swoich pomysłów i propozycji na przygotowanych formularzach.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 97

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner odnawiaMY Szprotawę
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa