Logo: Szprotawa
Logo: BIP Logo: Facebook

Aktualności

Chór chłopięcy z Kijowa w szprotawskim ratuszu

W czwartek, 27 kwietnia br., w szprotawskim ratuszu gościł Chór Chłopięco - Młodzieżowy, działający przy Narodowym Męskim Chórze im. Lwa Rewuckiego w Kijowie.
czytaj dalej

Razem świętowaliśmy Dzień Flagi RP

Obchodzone od 2004 roku Święto Flagi Państwowej ma na celu popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Jak co roku również Szprotawianie wzięli udział w uroczystościach zorganizowanych przez Szprotawski Dom Kultury.
czytaj dalej

Wywóz odpadów wielkogabarytowych

W terminie od 12 do 14 maja br. na terenie Szprotawy zostanie przeprowadzona akcja wywozu odpadów wielkogabarytowych.
czytaj dalej

Komunikat: strzelania na poligonie

Komendant Jednostki Wojskowej 5430 informuje, że w dniach od 8 do 14 maja br., na terenie jednostki odbywać się będą strzelania z użyciem amunicji bojowej.
czytaj dalej

Dzieci ze Szprotawy bardzo dziękują!

28 kwietnia br. dniem radosnym dla Szprotawy! Zarząd Województwa Lubuskiego przyznał gminie ponad 4 mln zł na rozwój infrastruktury edukacyjnej. Pieniądze zostały przyznane na przebudowę Przedszkola Komunalnego Nr 3, przy ul. Waszyngtona 5 w Szprotawie, które w sierpniu tego roku miało zostać zamknięte. To kolejny sukces miasta.   
 
czytaj dalej

MPI w Szprotawie

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, działający w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zaprasza wszystkich zainteresowanych 12 maja 2017 r. na bezpłatne konsultacje, które odbędą się w Urzędzie Miejskim w Szprotawie. Porady dotyczyć będą możliwości pozyskiwania środków unijnych.
czytaj dalej

„Magdalenki” dla wszystkich organizacji?

Szprotawa rozpoczęła kolejną, kilkumilionową inwestycję, dzięki otrzymanej unijnej dotacji na realizację zadań ujętych w Gminnym Programie Rewitalizacji. W miejscu dawnego budynku klasztoru „Magdalenek” ma powstać Centrum Aktywności Społecznej.
czytaj dalej

Aktywizacja zawodowa w ramach KPO i RPO - L2020

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim, działająca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zaprasza na spotkania informacyjne dotyczące możliwości realizacji projektów w zakresie aktywizacji zawodowej w ramach Krajowych Programów Operacyjnych i Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, które odbędą się 9 maja 2017 r. w Gorzowie Wielkopolskim i 10 maja 2017 r. w Zielonej Górze. 
czytaj dalej

Zawody strzeleckie

Na terenie szprotawskiej strzelnicy, 28 kwietnia br., odbyły się coroczne zawody „Szprotawski Kros Strzelecki” - strzelanie do zrzutek połączone z biegiem na czas. W zawodach wzięły udział drużyny reprezentujące gimnazja i szkoły średnie ze Szprotawy i z Żagania. Organizatorem był Zarząd Powiatowy Ligii Obrony Kraju w Szprotawie.
czytaj dalej

Zbadaj Swoje Piersi

Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się 5 i 8 maja 2017 r. na placu przy szprotawskim ratuszu.
czytaj dalej
1 ... 4 5 6 7 8 ... 80

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner odnawiaMY Szprotawę
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa