Logo: Szprotawa

Aktualności

Dwie dotacje na budowę stref aktywności w Szprotawie

Jeszcze w tym roku powstaną w mieście dwie kolejne Otwarte Strefy Aktywności. To wszystko dzięki staraniom Biura Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych, z pomocy którego skorzystała również Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Szprotawie.
Gmina wybuduje strefę rekreacyjno-sportową w zachodniej dzielnicy Szprotawy – Iławie przy ul. Orzeszkowej. Przedsięwzięcie będzie obejmowało dostawę i montaż sześciu urządzeń siłowni zewnętrznej oraz dwóch urządzeń do gier edukacyjnych. Zadanie zrealizowane zostanie w ramach budżetu obywatelskiego przy dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 25 tys. zł.
Drugą otwartą strefę aktywności, na terenie Osiedla Słonecznego wybuduje Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Szprotawie, która korzystając z pomocy pracowników Urzędu Miejskiego pozyskała 50 tys. zł dofinansowania. W ramach zadania powstanie ogólnodostępne plenerowe miejsce sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład którego wejdą urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu wyposażona w urządzenia do gier edukacyjnych. Przy każdej strefie zamontowane zostaną ławki, stojaki na rowery, kosze i tablice regulaminowo-informacyjne.
Obydwie inwestycje zrealizowane zostaną w roku bieżącym, w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) 2019.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner jakość powietrza
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa