Logo: Szprotawa

Aktualności

Niezwykła podróż w czasie czyli tak się bawi Iława

8 czerwca br., oficjalnie otworzono nowo powstałą strefę rekreacyjno- sportową przy ulicy Orzeszkowej w Szprotawie. Po uroczystym przecięciu wstęgi i posadzeniu dębów, rozpoczęła się wspólna zabawa z niesamowitą historią w tle.
W ubiegłą sobotę mieliśmy okazję zobaczyć i poczuć jak biesiadowano w średniowieczu. W parku Huta, w niepowtarzalnym klimacie, rozbrzmiewały śpiew i muzyka, bawiąc licznie zgromadzonych szprotawian.
Impreza rozpoczęła się od oficjalnego otwarcia strefy rekreacyjno- sportowej przy ulicy Orzeszkowej w Iławie. Teraz dzieci mogą spędzać tam czas wolny bawiąc się na karuzeli, huśtawce, zjeżdżalni, piaskownicy czy bujakach sprężynowych. Młodzież oraz dorośli mają do dyspozycji stół do gry w tenisa. Dodatkowo, teren ozdobiony został banerem edukacyjnym, ukazującym nieprzerwaną historię Iławy, od spotkania władców Polski i Niemiec aż do czasów współczesnych. Wkrótce strefa wzbogacona zostanie o siłownię zewnętrzną. Dzięki środkom z budżetu obywatelskiego oraz dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki zamontowanych zostanie sześć urządzeń siłowych oraz dwa do gier edukacyjnych.
Uroczystego otwarcia placu zabaw dokonali Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szprotawie Andrzej Stambulski, Wiceprzewodniczący Andrzej Skawiński oraz zaproszeni goście. Ważnym elementem wydarzenia było posadzenie dębów „Chrobry” i „Otton III”. 
Biesiada w parku „Huta” rozpoczęła się od inscenizacji powitania cesarza Niemiec Ottona III przez Bolesława Chrobrego. Uczestnicy imprezy mieli okazję podziwiać piękne stroje i widowiskowe pokazy walk rycerskich. Smakować mogli także niesamowitych trunków i jadła średniowiecznego. Klimat imprezy sprostał gustom zgromadzonych mieszkańców, bowiem już planowana jest kolejna impreza.
Do zobaczenia za rok!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

61Galeria zdjęć: Niezwykła podróż w czasie czyli tak się bawi Iława

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner jakość powietrza
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa