Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Przyszły rok z nadwyżką budżetową!

29 grudnia br. Rada Miejska w Szprotawie uchwaliła budżet na 2021 rok, który pozwala z optymizmem i nadzieją spoglądać w przyszłość. Dochody na poziomie 115,6 mln zł, a wydatki - 112,1 mln zł dają nadwyżkę budżetową, dzięki której Szprotawa będzie rozwijać się bez zaciągania zobowiązań finansowych.
- Można? Można! Trzeci rok z rzędu będziemy mieć budżet, w którym dochody przewyższają wydatki, a naprawdę potężne inwestycje realizowane będą bez zaciągania dodatkowych zobowiązań obciążających gminę – wyjaśnia burmistrz Mirosław Gąsik. – Nie twierdzę, że skonstruowanie takiego budżetu to prosta sprawa. Jednak kierowanie się zasadą gospodarności oraz realizacja wyłącznie przemyślanych inwestycji w połączeniu z narzędziami finansowymi oferowanymi przez fundusze europejskie, pozwalają na trzymanie gminnej kasy w ryzach, nie dopuszczając do pogłębiania, i tak astronomicznej (67 mln zł!),  odziedziczonej po poprzednikach dziury budżetowej. Wspomnianą, ciężko wypracowaną nadwyżkę aż 3,5 mln zł w całości przeznaczymy na spłatę długu. Do końca przyszłego roku chcemy spłacić łącznie ponad 5,6 mln zł długu wraz z odsetkami od zaciągniętych zobowiązań, co pod koniec roku zmniejszy zadłużenie gminy do poziomu poniżej 58 mln zł. Przyjęta przeze mnie i koalicyjnych radnych polityka kierowania gminą pozwoli do końca mojej kadencji spłacić dług wraz z odsetkami w łącznej wysokości około 22 mln złotych. Zapewniam, że zrobię co w mojej mocy, aby dotrzymać danego słowa i wyrwać Szprotawę z marazmu, mocno osadzając na ścieżce dynamicznego rozwoju gospodarczego. Rozwoju rozumianego jako realizacja przedsięwzięć inwestycyjnych, które w przyszłym roku zaplanowane zostały na ogromną kwotę ponad 13 mln zł.
Przyszłoroczny budżet to zasługa sztabu ludzi. Dlatego jeszcze raz dziękuję wszystkim osobom, które brały udział w tworzeniu tak obiecującego planu finansowego – pracownikom Wydziału Finansowego oraz pozostałych komórek urzędu i jednostek podległych, sołtysom oraz radnym Rady Miejskiej w Szprotawie. Teraz pozostaje już tylko praca, praca, praca, która jest motorem napędowym rozwoju. Szczęśliwego Nowego Roku!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL