Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Nowa droga z ograniczeniami tonażowymi

Dobiegły końca prace związane z budową drogi w Henrykowie. Ta ważna dla mieszkańców inwestycja usprawni komunikację i poprawi komfort poruszania się pieszych i zmotoryzowanych. Droga będzie jednak niedostępna dla pojazdów o tonażu przekraczającym 7,5 tony.
Decyzja o budowie drogi podjęta została ze względu na liczne skargi mieszkańców dotyczące jej fatalnego stanu technicznego. Ulica składała się praktycznie z samych dziur, uskoków i wybojów. Roboty budowlane na odcinku o długości 140 m i szerokości 3,5 m obejmowały utwardzenie drogi tłuczniem, położenie krawężników oraz wyłożenie nawierzchni betonową kostką brukową. Na drodze będzie obowiązywał zakaz poruszania się pojazdów o tonażu powyżej 7,5 tony. Nie będzie on jednak dotyczył pojazdów komunalnych czy dostarczających opał do znajdującego się przy nowo wybudowanej ulicy gospodarstwa rolnego.
 
- Oddajemy do użytku kolejną drogę gminną – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – W przyszłorocznym budżecie również zaplanowane zostały środki na tak potrzebne i palące inwestycje drogowe. Zdaję sobie sprawę, że w gminie jest jeszcze wiele dróg w równie złym stanie technicznym, które wymagają pilnego remontu. Jak często powtarzam poruszanie się po bezpiecznych, utwardzonych drogach to nie żaden luksus. Jednak proszę Państwa o cierpliwość. Intensywnie zabiegam o zewnętrzne wsparcie finansowe, aby w możliwie najkrótszym czasie wszystkie gminne drogi były przejezdne i bezpieczne.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL