Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Sprawdź harmonogram wywozu odpadów

Od 1 stycznia 2021 r. w Gminie Szprotawa obowiązuje nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych dla zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej. Nieruchomości niezamieszkałe wyłączone zostały z gminnego systemu gospodarowania odpadami.
Harmonogramy wywozu śmieci w 2021 r.
Sprawdź na kiedy planowany jest najbliższy odbiór odpadów komunalnych. Pojemniki z odpadami zmieszanymi i posegregowanymi należy na dzień przed planowanym odbiorem wystawić przed posesje. Odbiór realizowany jest w godzinach od  6.00 do  15.00.
  • Harmonogram wywozu odpadów zmieszanych z terenu Szprotawy – do pobrania;
  • Harmonogram wywozu odpadów zmieszanych z terenów wiejskich – do pobrania;
  • Harmonogram odbioru odpadów zbieranych selektywnie w workach i pojemnikach – do pobrania.
 
Nieruchomości niezamieszkałe wyłączone są z gminnego systemu gospodarowania odpadami
Właściciele obiektów niemieszkalnych muszą pamiętać, że od 2021 roku sami podpisują umowę na odbiór śmieci. Oznacza to, że wszystkie firmy, zakłady usługowe, sklepy, szkoły, instytucje, ogrody działkowe itp. będą musiały zorganizować wywóz i zagospodarowanie śmieci wytworzonych na swojej nieruchomości na własną rękę, podpisując z wybraną firmą wywozową stosowną umowę.
W celu prawidłowej realizacji gospodarki odpadami w gminie, Burmistrz Szprotawy będzie prowadził kontrolę wykonywania obowiązku zawarcia umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów, a właściciele nieruchomości będą mieli obowiązek okazać ją na żądanie, podobnie jak dowód zapłaty za wykonaną usługę.
 
Segregowanie śmieci obowiązkowe!
Przypominamy również o bezwzględnym obowiązku segregacji śmieci. W przypadku niedopełnienia selektywnego zbierania odpadów komunalnych, firma odbierająca śmieci przyjmie je jako niesegregowane oraz powiadomi o tym fakcie burmistrza i właściciela nieruchomości. Opłata, w wysokości 54 zł od osoby za nieposegregowane śmieci, spadnie na zarządcę budynku: wspólnotę mieszkaniową, spółdzielnię, czy prywatnego właściciela.
 
Aktualizacja deklaracji śmieciowych
Apelujemy do właścicieli nieruchomości jednorodzinnych, u których nastąpiła zmiana liczy osób zamieszkałych, o składanie rzetelnych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Natomiast mieszkańcy spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych proszeni są o składanie aktualnych oświadczeń o liczbie osób zamieszkałych do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Niewypełnienie tego obowiązku prowadzi do wydania decyzji administracyjnej ze skutkiem powstania zaległych opłat i odsetek.
Deklaracje zgodne ze stanem faktycznym oraz z obowiązującymi przepisami należy składać w Urzędzie Miejskim, wysłać pocztą lub za pośrednictwem elektronicznej platformy ePUAP. Druk deklaracji na 2021 rok – do pobrania.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL