Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Leszno Dolne wkrótce z nowym parkingiem

Już niedługo ruszy budowa parkingu przy świetlicy w Lesznie Dolnym. Inwestycja ta to jednak dopiero początek dobrych wiadomości dla mieszkańców sołectwa.
- O budowę parkingu od dawna zabiegali mieszkańcy Leszna Dolnego oraz osoby zmotoryzowane, korzystające ze świetlicy oraz przyjeżdżający do pobliskiego kościoła – wyjaśnia burmistrz Mirosław Gąsik. – Sala wiejska jest dość często wynajmowana, a jej użytkownicy nie mając wyznaczonego miejsca do parkowania samochodów, pozostawiają je na drodze lub na terenach zielonych. Podobnie sprawa wygląda z osobami przyjeżdżającymi do kościoła. Bezładnie pozostawiane pojazdy utrudniają ruch na  drodze oraz powodują rozjeżdżanie i  niszczenie trawników. Budowa miejsc parkingowych z pewnością podniesie komfort poruszania się oraz wpłynie na uporządkowanie przestrzeni wiejskiej. Mam dla mieszkańców Leszna Dolnego jeszcze jedną niespodziankę, ale o tym już wkrótce!
 
W ramach zadania zaplanowanego do realizacji przy świetlicy w Lesznie Dolnym, nawierzchnia placu parkingowego zostanie utwardzona tłuczniem i wyłożona kostką betonową. Inwestycja sfinansowana zostanie ze środków funduszu sołeckiego oraz budżetu gminy. Prace wykonają pracownicy gospodarczy szprotawskiego ratusza.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL