Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Nie możemy zawieść!

Na naszą krew czekają najmłodsi pacjenci lubuskich szpitali. Dlatego już w czwartek, 21 stycznia br., od godziny 9.00 do 12.00, przed szprotawskim ratuszem stanie krwiobus, w którym będzie można oddać krew, do czego serdecznie zachęcamy pełnoletnich i zdrowych Szprotawian. Na wszystkich, którym uda się oddać krew, jak zwykle czeka niespodzianka.
Burmistrz Mirosław Gąsik, inicjator szprotawskiej akcji, serdecznie zaprasza mieszkańców naszej gminy i okolic do oddania krwi, która zostanie przeznaczona na pomoc dzieciom z lubuskich szpitali. Podczas dotychczasowych pięciu edycji udało się zebrać łącznie blisko 40 litrów krwi. W dowód uznania Urząd Miejski w Szprotawie otrzymał Certyfikat Firmy Promującej Honorowe Oddawanie Krwi, nadawany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
 
- To szczególne wyróżnienie jeszcze raz dedykuję wszystkim osobom, które w ramach szprotawskiej akcji oddały krew – mówi burmistrz. – A już w czwartek, 21 stycznia zapraszam na szprotawski rynek, aby po raz kolejny podzielić się najcenniejszym darem jaki posiadamy. Dla wszystkich, którzy zostaną zakwalifikowani i oddadzą krew, przygotowałem niespodziankę – lokalny słodki przysmak i oryginalny, drewniany  magnes z gminnym wizerunkiem. Ja oczywiście także oddam krew, jak zawsze! I niezmiennie liczę na moje koleżanki i kolegów samorządowców. Pamiętajmy, „to ukłucie” nie boli, a jest cenniejsze od złota!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL