Logo: Szprotawa

CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT KORONAWIRUSA! WEJDŹ TUTAJ: https://www...

Aktualności

Wielkie serce na placu przed szprotawskim ratuszem

Wielkie, czerwone serce czasowo stanęło na placu przed szprotawskim ratuszem. Do tego niezwykłego pojemnika można wrzucać plastikowe nakrętki, a dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie na leczenie Mii Kurtuldu, dziewczynki chorej na SMA typ1.
czytaj dalej

Nieprawidłowości na placu zabaw przy Orzeszkowej

Plac zabaw powinien gwarantować nie tylko doskonałą zabawę, ale również bezpieczeństwo wszystkim jego użytkownikom. Złamanie tych zasad na placu przy ulicy Orzeszkowej było powodem wyłączenia z użytku urządzeń bez certyfikatu zgodności oraz wezwanie do usunięcia sprzętu zamontowanego bez zgody właściciela.
czytaj dalej

Poselska wizyta w szprotawskim ratuszu

Sytuacja finansowa oraz wsparcie w pozyskiwaniu środków finansowych dla organizacji pozarządowych Gminy Szprotawa były głównymi tematami spotkania Pełniącej Funkcję Burmistrza Ewy Gancarz z posłem na Sejm RP, prof. Jackiem Kurzępą.
czytaj dalej

Straty spowodowane suszą

Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim informuje, że na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi została udostępniona aplikacja publiczna, poprzez którą rolnicy mogą składać wnioski o oszacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych przez suszę.
czytaj dalej

Prace w parku przy Niepodległości

Paleopark przy ulicy Niepodległości został czasowo zamknięty dla odwiedzających. Rodzaj podłoża, na którym zamontowane zostały dinozaury, ze względów bezpieczeństwa, wymaga dodatkowego wzmocnienia fundamentów.
Prosimy nie wchodzić na teren paleoparku do zakończenia robót.
czytaj dalej

Szprotawskie rozgrywki na międzynarodowym poziomie

W ostatni weekend czerwca, na stadionie miejskim w Szprotawie odbył się XIX Piknik Rzutowy oraz XXI Mityng Lekkoatletyczny im. Bolesława Chrobrego i Ottona III. W obowiązującym reżimie sanitarnym, w szranki stanęli sportowcy, rywalizujący w kilkunastu konkurencjach lekkoatletycznych.
czytaj dalej

Uroczyste zakończenie ósmych klas

Pod koniec czerwca br. odbyły się uroczyste zakończenia ósmych klas szkół podstawowych z terenu Gminy Szprotawa. Pełniąca Funkcję Burmistrza Ewa Gancarz przekazując każdemu absolwentowi pamiątkę, podziękowała za osiem lat nauki, życzyła kontynuacji zdobywania wiedzy w wymarzonych szkołach średnich i prosiła o pamięć i rozsławianie naszej gminy. 
czytaj dalej

Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników SzWiK Sp. z o.o.

30.06.2020 r., w szprotawskim ratuszu odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Szprotawskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., podczas którego zatwierdzono sprawozdanie finansowe Spółki oraz sprawozdanie Zarządu z działalności za 2019 rok.
czytaj dalej

Rusza nabór w programie „Moja Woda”

Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Priorytetowego „Moja Woda”.
czytaj dalej

Prehistoryczne gady wkroczyły do Szprotawy

W Szprotawie powstaje niezła gratka dla małych i dużych paleontologów z dinozaurami w roli głównej. Od paru dni modele gadów można już podziwiać w nowo tworzonym paleoparku przy ulicy Niepodległości. Unijne wsparcie pozwoli na aranżację wielu ciekawych miejsc do zabaw na świeżym powietrzu.  
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 272

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Gispodarka śmieciowa
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt