Logo: Szprotawa

Kalendarium

13 czerwca 1755: Szprotawa została zobowiązana do uprawy drzew morwowych

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Już w przyszły weekend III runda ORLEN Super Race w Szprotawie!!!

Wszystkich miłośników sportów motorowych czeka niespodzianka. 18-20 czerwca br., na terenie byłego lotniska w Wiechlicach odbędzie się III runda ORLEN Super Race, podczas której zawodnicy klasy SSV, Sport, Super Sport oraz SSV Turbo z różnych zakątków Polski, a także z Czech i Niemiec, powalczą o punkty w klasyfikacji sezonu 2021.
czytaj dalej

Burmistrz zachęca do samospisu

1 kwietnia rozpoczął się obowiązkowy Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Z uwagi na trwającą pandemię COVID-19 podstawowym, a zarazem najbezpieczniejszym sposobem spisania się jest wypełnienie formularza online.
czytaj dalej

Nieuczciwi właściciele nieruchomości zapłacą podatek śmieciowy 3 lata wstecz!

Trwająca weryfikacja deklaracji śmieciowych wykazała, że w części nieruchomości zaniżana jest liczba zamieszkujących tam osób. Aby zapewnić wszystkim mieszkańcom naszej gminy uczciwe zasady uiszczania opłaty za odbiór śmieci wkrótce rusza pilotażowy program Gov Tech, dzięki któremu w prosty sposób ustalona zostanie faktyczna ilość osób zamieszkujących daną nieruchomość.
czytaj dalej

Coraz więcej nowych dróg na terenach wiejskich!

Szprotawska wieś pięknieje dzięki systematycznej poprawie stanu infrastruktury drogowej. Inwestycje podnoszące poziom bezpieczeństwa oraz komfort komunikacji możliwe są dzięki dotacjom celowym otrzymanym z budżetu Województwa Lubuskiego.
czytaj dalej

Wytańczone zwycięstwa i medale

Rita Citak, Natalia Nawrot i Nina Nowak tworzące grupę Crazy Dance Crew oraz Adrian Kuśmierek to szprotawscy tancerze, którzy pomimo bardzo młodego wieku z powodzeniem sięgają po najwyższe mistrzowskie trofea. Burmistrz Mirosław Gąsik gratuluje im pasji, talentu i sukcesów.
czytaj dalej

By obudzić nadzieję - „Aktywna integracja alternatywą na lepsze jutro”

W maju br. ruszył projekt reintegracji społeczno- zawodowej, którego uczestnikami są osoby bezrobotne, bierne zawodowo, zagrożone wykluczeniem czy wykluczone społecznie. Na realizację milionowego zadania Ośrodek Pomocy Społecznej w Szprotawie pozyskał aż 850 tysięcy zł unijnego dofinansowania. Pozostała część sfinansowana zostanie przy krajowym wsparciu zewnętrznym, w tym ze środków budżetu państwa.
czytaj dalej

Dziękujemy wszystkim krwiodawcom!

Siódmą edycję szprotawskiej akcji krwiodawstwa zamykamy ilością 5400 ml oddanej krwi, co daje łącznie aż 55 litrów najcenniejszego daru, jaki możemy sprezentować drugiemu człowiekowi.  Burmistrz Mirosław Gąsik dziękuje osobom, które wzięły udział w przedsięwzięciu, w szczególności personelowi RCKiK w Zielonej Górze za profesjonalne zaopiekowanie się oddającymi krew.
czytaj dalej

Oddajemy do użytku kolejne ważne inwestycje!

Pomimo pojawiających się w całym kraju opóźnień związanych z pandemią szprotawskie przedsięwzięcia realizowane są bez większych zakłóceń. Dobiegły końca zadania prowadzone na ulicach Sobieskiego, Chrobrego, Koszarowej oraz Piłsudskiego w Szprotawie. Do użytku oddana została również zmodernizowana droga do Biernatowa.
czytaj dalej

Raport i debata o stanie gminy za 2020 rok

Podczas sesji Rady Miejskiej w Szprotawie, która odbędzie się 29 czerwca br., rozpatrywany będzie Raport o stanie Gminy Szprotawa za rok 2020. W dokumencie zawarte jest podsumowanie działań  organu wykonawczego w ubiegłym roku.
czytaj dalej

Informacja o posiedzeniach komisji Rady Miejskiej w Szprotawie

Informacja o posiedzeniach komisji Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 315

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL