Aktualności

Nabór wniosków na działania lokalne

Do 24 maja br. potrwa nabór w ramach konkursu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, ogłoszonego przez Fundację „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”.
czytaj dalej

TARCZA ANTYKRYZYSOWA DLA NGO

Jesteś organizacją pozarządową i potrzebujesz wsparcia w realizacji celów statutowych? Te rozwiązania są dla Ciebie!
czytaj dalej

PRZEDŁUŻONY TERMIN ZŁOŻENIA CIT-8 DLA NGO

Ministerstwo Finansów przedłużyło termin do złożenia zeznania CIT-8 i zapłaty podatku za 2019 r. Większość organizacji pozarządowych będzie mogło poczekać ze złożeniem deklaracji do końca lipca.
czytaj dalej

NOWA RADA, NOWE POMYSŁY

27 lutego br. odbyło się pierwsze posiedzenie szprotawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, wybranej na kolejną, trzecią już kadencję. Działalność swoją zakończy w 2023 roku.Rada będzie m.in. konsultować i opiniować projekty gminnych uchwał, które wiążą się z funkcjonowaniem lokalnych stowarzyszeń. Będzie też wspierać dialog pomiędzy gminą a sektorem ngo, poprzez różne działania, w tym organizację wydarzeń integrujących szprotawian.
czytaj dalej

SĄ PIENIĄDZE DLA NGO! WYSTARCZY ZŁOŻYĆ WNIOSEK

Zarząd Województwa Lubuskiego ogłasza konkurs na wsparcie zadań w ramach działania „Lubuska Odnowa Wsi".
czytaj dalej

OTWARTY KONKURS W ZAKRESIE PRZECIWDZIAŁANIA UZALEŻNIENIOM I PATOLOGIOM SPOŁECZNYM

Burmistrz Szprotawy ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym w 2020 roku. 
czytaj dalej

MOBILNY PUNKT INFORMACYJNY W SZPROTAWIE – 20.02.2020

Pracownicy Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, zapraszają na bezpłatne konsultacje. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 20 lutego, w Szprotawie.
czytaj dalej

OTWARTY KONKURS NA WSPARCIE SPORTU W SZPROTAWIE

Burmistrz Szprotawy ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2020 roku. Zapraszamy do zapoznania się z treścią ogłoszenia.
czytaj dalej

TRWAJĄ ZAPISY DO PROJEKTU E-SENIOR 65+

Projekt zakłada realizację szkoleń z zakresu rozwoju kompetencji cyfrowych i multimedialnych, w tym między innymi korzystanie z e-usług (korzystanie z tabletu i internetu) i rozwijanie umiejętności bardziej zaawansowanych (obsługa faksu, skanera, drukarki, aparatu cyfrowego, aplikacji internetowych typu skype itp.) oraz stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych. 
czytaj dalej

Spotkanie informacyjne dla NGO w Nowej Soli i Żarach

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na spotkanie informacyjne dla NGO w Nowej Soli i Żarach. Podczas spotkania przedstawione zostaną informacje dot. możliwości wsparcia zarówno z funduszy europejskich, jak i krajowych. Omówione zostanie działanie Generatora eNGO, który wykorzystywany jest do pisania wniosków w ramach otwartych konkursów ofert ogłaszanych przez Samorząd Województwa Lubuskiego.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON