Logo: Szprotawa

Kalendarium

1 czerwca 1537: Cesarz Ferdynand potwierdza Szprotawie wszystkie przywileje

CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT KORONAWIRUSA! WEJDŹ TUTAJ: https://www...

Inwestycje

Realizujemy inwestycje Budżetu Obywatelskiego

Trwają prace przy I etapie budowy boiska piłkarskiego we wsi Witków. Przedsięwzięcie to jedno z czterech zadań zaplanowanych w 2019 roku do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego.
Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego obejmuje realizację czterech zadań, tj. przebudowę monitoringu wizyjnego w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wiechlicach, budowę otwartej strefy aktywności przy ul. Orzeszkowej w Szprotawie, budowę boiska piłkarskiego we wsi Witków – Etap I oraz wymianę nawierzchni wokół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szprotawie.

Do chwili obecnej zrealizowane zostało m.in. zadanie objęcia monitoringiem wizyjnym Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wiechlicach. W ramach monitoringu obraz rejestrowany jest przez 37 kamer umieszczonych w różnych miejscach szkoły, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Obrazem objęte są także tereny przyległe do szkoły, tj. przystanek autobusowy i parkingi (przy kościele i przy ulicy Brzozowej), gdzie mieszkańcy osiedla parkują samochody.

W wyniku realizacji drugiego zadania, przy ulicy Orzeszkowej w Szprotawie powstał plac zabaw oraz miejsce do gry w tenisa stołowego. Dzieci mają do dyspozycji karuzelę, huśtawkę, zjeżdżalnię, piaskownicę czy bujaki sprężynowe. Młodzież oraz dorośli - stół do gry w tenisa. Całkowity koszt zadania wyniósł 23.493,00 zł brutto. Godnym podkreślenia jest, że na realizację zadania pozyskano dofinansowanie w kwocie 22 tys. zł ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Obecnie trwają prace przy I etapie budowy boiska sportowego w Witkowie, w ramach którego wywiercona zostanie studnia głębinowa, położona zostanie instalacja do nawadniania boiska oraz przeprowadzone zostaną zabiegi agrotechniczne przed położeniem murawy boiska. W czerwcu wykonano już przyłącze energetyczne, które będzie wykorzystywane do zasilania studni oraz pomieszczeń socjalnych. W drugim etapie przedsięwzięcia teren boiska ogrodzony zostanie siatką oraz postawiony zostanie pawilon socjalny.

Ostatnie zadanie, tj. wymiana nawierzchni wokół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szprotawie, niestety w tym roku nie zostanie zrealizowana ze względu na zwiększenie zakresu finansowego. W głosowaniu nad budżetem obywatelskim mieszkańcy wnioskowali o wymianę starej nawierzchni na nową kostkę betonową. Zadanie zostało w tym zakresie skosztorysowane na kwotę ok. 99 tys. zł. Przed przystąpieniem do procedury wyłonienia wykonawcy kierownictwo biblioteki określiło  szczegółowo formę realizacji zadania. Niestety dodatkowe elementy robót wymagały zgody Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, którego wytyczne wpłynęły na dwukrotne zwiększenie oszacowanych kosztów. Z tego powodu przedsięwzięcie musi zostać odłożone w czasie, aby brakującą kwotę, podobnie jak miało to miejsce przy budowie placu zabaw na ul. Orzeszkowej, pozyskać ze źródeł zewnętrznych. Pamiętajmy, że budynek biblioteki z przyległym terenem objęty jest Programem Rewitalizacji. Zatem w konkursach na unijne dotacje zadania tego typu są dodatkowo premiowane i łatwiej jest pozyskać na nie dofinansowanie. Służby burmistrza zajmujące się pozyskiwaniem środków pomocowych prowadzą działania zmierzające do zabezpieczenie brakującej kwoty.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Gispodarka śmieciowa
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt