Aktualności

Wkrótce termomodernizacja Przedszkola przy ul. Rolnej

Pełniąca Funkcję Burmistrza Szprotawy Ewa Gancarz, 06.12.2019 r. podpisała umowę o dofinansowanie termomodernizacji Przedszkola Komunalnego Nr 1 przy ul. Rolnej w Szprotawie. Inwestycja współfinansowana będzie ze środków unijnych.    
 
„Poprawa efektywności energetycznej Przedszkola Komunalnego Nr 1, przy ul. Rolnej 1 w Szprotawie poprzez głęboką termomodernizację z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii” to inwestycja, która będzie polegała na dociepleniu ścian zewnętrznych budynku, dociepleniu dachu i podłogi na gruncie, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację systemu centralnego ogrzewania, w tym montażu pompy ciepła. W ramach zadania wymienione zostanie także oświetlenie na nowe lampy energooszczędne. Zamontowana będzie instalacja fotowoltaiczna oraz instalacja systemu monitorowania i zarządzania energią.
 
Głównym celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej w sektorze budynków użyteczności publicznej na obszarze Gminy Szprotawa poprzez optymalizację gospodarki energetycznej w budynku Przedszkola Komunalnego Nr 1 w Szprotawie.
 
Inwestycja współfinansowana będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, działanie 3.2. „Efektywność energetyczna”, poddziałanie 3.2.1 „Efektywność energetyczna – projekty realizowane poza formułą ZIT”.Całkowita wartość projektu oszacowana została na kwotę 1.352.929,77 zł brutto, z czego 1.149.990,28 zł będzie stanowiła dotacja unijna. Inwestycja planowana jest do realizacji w przyszłym roku.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON