Aktualności

Paleopark otwarty!

1 czerwca br. kolorowo i radośnie obchodzono Międzynarodowy Dzień Dziecka połączony z otwarciem Szprotawskiego Paleoparku. Gościem honorowym wydarzenia był Prezes Konwentu Euroregionu "Sprewa-Nysa-Bóbr" Czesław Fiedorowicz.
 
Na dzieci czekała niespodzianka – nowy model dinozaura, z którym można robić zdjęcia. To już kolejna atrakcja, jakimi systematycznie wzbogacany jest park rozrywki przy ulicy Niepodległości w Szprotawie. Na przestrzeni ostatnich miesięcy w parku pojawiła się bogata infrastruktura techniczna i wypoczynkowa. Środkiem terenu ułożona została z ozdobnej, barwnej kostki brukowej alejka, którą można spacerować i podziwiać nową aranżację szprotawskiego zieleńca. Zainstalowane zostały również lampy oświetleniowe. Po zwiedzaniu można odpocząć pod drewnianą wiatą, pod którą ustawione są ławy i stoły. Na dbających o formę fizyczną czeka sąsiadująca strefa Street Workout z urządzeniami do ćwiczeń fizycznych na świeżym powietrzu. Na terenie parku, który dla pełnego bezpieczeństwa objęty jest monitoringiem wizyjnym, działa strefa Wi-Fi.
 
Na inwestycję gmina pozyskała aż 142 tysiące euro dofinansowania z Programu Współpracy INTERREG VA BB-PL 2014-2020. Dodatkowo, w ramach zadania, w Szkole Podstawowej nr 1 w Szprotawie wyremontowana i w pełni wyposażona została sala przyrodniczo-ekologiczna.
W realizacji projektu, który potrwa do 30 czerwca 2022 roku, łącznie udział weźmie około 400 dzieci i 12 instytucji, stowarzyszeń i szkół z terenu Gminy Szprotawa i Sprembergu.
 
Burmistrz Mirosław Gąsik dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w to niezwykłe przedsięwzięcie, którego początki sięgają inicjatywy lokalnych działaczy w ramach budżetu obywatelskiego. Szczególne podziękowania burmistrz składa Prezesowi Konwentu Euroregionu "Sprewa-Nysa-Bóbr" Czesław Fiedorowicz za troskę i działania na rzecz rozwoju naszej gminy.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON