Aktualności

Projektowy Dzień Dziecka

1 czerwca 2022 r., dzieci wraz z rodzicami uczestniczyli w wycieczce do Sprembergu do Szkoły prowadzonej przez stowarzyszenie pożytku publicznego Albert-Schweitzer-Familienwerk e.V.
 
Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Integracja mieszkańców poprzez transgraniczną polsko-niemiecką edukację ekologiczną w Szprotawie i Sprembergu”, który jest dofinansowany w 85 % z Programu Współpracy INTERREG VA BB-PL 2014-2020.
 
W czasie wyjazdu uczestnicy zwiedzili miasto Spremberg oraz wzięli udział w festynie ekologicznym zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Wspólnie z partnerem niemieckim przygotowano budki dla owadów, które zawisną w Szprotawie i Sprembergu. Uczestnicy poznali zwyczaje dziko żyjących wilków oraz uczestniczyli w wykładzie o ptakach. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz orłów oraz zajęcia przestawiające życie w lesie. Spotkanie zakończył występ artystyczny.
 
Kolejne spotkanie partnerów jest zaplanowane w Szprotawie już 9 czerwca. Zaplanowano wiele atrakcji m.in. poznanie zawodu leśnika oraz zapoznanie się ze ścieżką ekologiczną w parku miejskim.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12Galeria zdjęć: Projektowy Dzień Dziecka

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON