Aktualności

Witajcie w PALEOPARKU!

Szprotawski park jurajski nieustannie rozwija swoją ofertę i staje się oryginalną wizytówką miasta. Dzięki już zgromadzonym eksponatom, spacer po nim to ciekawa wycieczka w prehistorię, która bawi i edukuje. Wkrótce na terenie parku będzie można skorzystać również z bezpłatnego Wi-Fi, a imponującej wielkości dinozaur będzie ryczeć!
czytaj dalej

Trwa budowa alejki spacerowej w paleoparku

Tereny zielone przy ulicy Niepodległości w Szprotawie nabierają kształtów i kolorów. Na dobre zagościły tam prehistoryczne gady, pojawiła się również wiata wypoczynkowa. Teraz czas na alejkę, którą swobodnie będzie można spacerować i podziwiać nową aranżację parku.
czytaj dalej

SP1 z salą do edukacji ekologicznej

Dobiegają końca prace związane z remontem i doposażeniem sali biologiczno-chemicznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Szprotawie, przystosowujące ją m.in. do prowadzenia transgranicznych polsko-niemieckich zajęć z zakresu edukacji ekologicznej.
czytaj dalej

Prehistoryczne gady wkroczyły do Szprotawy

W Szprotawie powstaje niezła gratka dla małych i dużych paleontologów z dinozaurami w roli głównej. Od paru dni modele gadów można już podziwiać w nowo tworzonym paleoparku przy ulicy Niepodległości. Unijne wsparcie pozwoli na aranżację wielu ciekawych miejsc do zabaw na świeżym powietrzu. 
czytaj dalej

Umowa na realizację projektu partnerskiego podpisana!

Nowoczesna sala przyrodniczo-ekologiczna, ścieżka ekologiczna, czy paleopark to obiekty, które powstaną dzięki podpisanej 21 maja br., przez Pełniącą Funkcję Burmistrza Ewę Gancarz, umowie na realizację polsko-niemieckiego projektu pn. „Integracja mieszkańców poprzez transgraniczną polsko-niemiecką edukację ekologiczną w Szprotawie i Sprembergu”.
czytaj dalej

Polsko- niemiecka edukacja ekologiczna

26 lutego 2020 r., w Szprotawie odbyło się spotkanie pomiędzy przedstawicielami Gminy Szprotawa, a stowarzyszeniem pożytku publicznego Albert-Schweitzer-Familienwerk e.V. ze Sprembergu, podczas którego omówiono założenia polsko-niemieckiego projektu „Integracja mieszkańców poprzez transgraniczną polsko-niemiecką edukację ekologiczną w Szprotawie i Sprembergu”.
czytaj dalej
1 2

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON