Kalendarium

25 czerwca 1682: Szprotawski klasztor nabywa wieś Kartowice

Aktualności

Historia ziemi szprotawskiej utrwalona w inskrypcjach

Szprotawscy seniorzy z Centrum Seniora gościli w środę, 20 listopada br., autorów książki “Inskrypcje województwa lubuskiego” pod redakcją Joachima Zdrenki. Otwarte spotkanie w Centrum Aktywności Społecznej skierowane było do pasjonatów historii powiatu żagańskiego.
W imieniu Pełniącej Funkcję Burmistrza Pani Ewy Gancarz autorów opracowania powitał Maciej Boryna Naczelnik Wydziału Gospodarki i Rozwoju. Promocja książki Joachima Zdrenki, Marcelego Tureczka, Adama Górskiego i Ryszarda Patorskiego była wyjątkową okazją do pogłębienia wiedzy na temat obiektów epigraficznych województwa lubuskiego. W zaprezentowanym trzynastym zeszycie ujęte zostały wszystkie inskrypcje z powiatu żagańskiego, w tym ziemi szprotawskiej zarówno zachowane, jak i zaginione, które przetrwały do naszych czasów jedynie w formie zdjęć lub opisów.
 
- Cieszę się, że Centrum Aktywności Społecznej żyje i otwarte jest na inicjatywy skierowane do mieszkańców naszej gminy – mówi Pełniąca Funkcję Burmistrza Ewa Gancarz. - Warto zapamiętać adres tego niezwykłego miejsca, bo tu mieszkańcy działają dla mieszkańców, aby razem, ciekawie i aktywnie spędzać wolny czas. Zachęcam do składania pomysłów na kolejne wspólne projekty, które przyczyniają się do budowania więzi międzyludzkich i lokalnej aktywności.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON