Aktualności

Kolejny krok do wzmocnienia szprotawskiej gospodarki

„Liczy się gospodarka, głupcze!” - słowami Billa Clintona burmistrz Mirosław Gąsik rozpoczął spotkanie ze szprotawskimi przedsiębiorcami, które odbyło się 21 maja, w odrestaurowanym budynku dawnego klasztoru Magdalenek. Konferencja skierowana była do firm zainteresowanych systemem Pracowniczych Planów Kapitałowych oraz inwestowaniem w specjalnych strefach ekonomicznych.
Aktywna współpraca na rzecz ożywienia gospodarczego oraz pozyskania dla Szprotawy kolejnych inwestorów jest głównym motorem do rozwoju lokalnych firm oraz wzrostu dobrobytu mieszkańców. Pomimo trudnej sytuacji finansowej burmistrz Mirosław Gąsik podejmuje działania, aby wspomagać lokalny biznes. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest wywalczona obniżka stawek za wodę i ścieki. Zanim przyjdzie czas na kolejną pomoc finansową w postaci zmniejszenia lokalnych opłat, burmistrz zorganizował spotkanie, podczas którego instytucje okołobiznesowe przedstawiły oferty wspierające lokalnych przedsiębiorców.
 
Właścicielom zakładów, w głównej mierze produkcyjnych, przedstawione zostały możliwości współpracy z Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Z uwagi na zmienione w zeszłym roku przepisy zapoznani zostali z nowymi kryteriami umożliwiającymi uzyskanie zwolnienia w podatku dochodowym.
Przedstawiciele firmy Deloitte zaprezentowali ogólne zasady funkcjonowania Pracowniczych Planów Kapitałowych, a szczegółową ofertę przystąpienia do PPK omówili pracownicy PKO BP.
Przedsiębiorcom złożona została również oferta przystąpienia do Falubaz Business Club skupiającego w swoim gronie czołowych lubuskich przedsiębiorców. Organizowane cyklicznie, w ramach FBC śniadania biznesowe są doskonałą okazją do nawiązywania przez właścicieli firm nowych kontaktów biznesowych.
 
Burmistrz Mirosław Gąsik dziękuje Dyrektorowi szprotawskiego Oddziału PKO BP Panu Czesławowi Szczepanikowi za wsparcie finansowe spotkania, w postaci organizacji poczęstunku przygotowanego przez Szprotawski Zakład Aktywności Zawodowej.
Serdeczne podziękowania kieruje również do Pana Stanisława Iwana Wiceprezesa Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej za udział w spotkaniu oraz słowa uznania za aktywność na rzecz rozwoju strefy gospodarczej.   

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON