Aktualności

3,5 mln unijnej dotacji dla Szprotawy

8 listopada Zarząd Województwa Lubuskiego podjął decyzję, że Szprotawa otrzyma 3,5 mln zł dofinansowania na rewitalizację miasta. Po dawnym budynku Klasztoru Magdalenek powstanie Centrum Aktywności Społecznej.  Bez unijnej dotacji inwestycja nie byłaby możliwa do zrealizowania.
czytaj dalej

850 tys. zł na aktywną integrację dla mieszkańców Szprotawy

Na początku stycznia przyszłego roku Ośrodek Pomocy Społecznej rozpocznie aktywizację mieszkańców w ramach Programu Aktywności Lokalnej. Tak zdecydował Zarząd Województwa Lubuskiego przyznając Szprotawie kolejną unijną dotację.  
czytaj dalej

Aktywna integracja w ramach rewitalizacji

55 podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Szprotawie rozpoczęło udział w projekcie unijnym pn. „Aktywna integracja alternatywą na lepsze jutro”. Rekrutacja nadal trwa!
czytaj dalej

Porozmawiajmy o przyjaznych podwórkach

Burmistrz Szprotawy zaprasza mieszkańców z obszaru śródmieścia do udziału w spotkaniu, które odbędzie się 06.04.2017 r. o godzinie 16.00, na ul. Odrodzenia, tj. przy budynku byłej szkoły zawodowej. Tematem spotkania będą przyjazne podwórka, które mają powstać na terenie miasta. 
czytaj dalej

Rewitalizacja śródmieścia Szprotawy trwa

Od kilku miesięcy można obserwować jak przebiega proces rewitalizacji w centrum miasta. Przebudowa Magdalenek, remont dachów wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Muzealnej, poprawa estetyki przestrzeni miejskiej to przedsięwzięcia realizowane w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji.
czytaj dalej

Realizacja projektu aktywizacji mieszkańców dobiega końca

Jeszcze pół roku potrwa aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców z terenu Gminy Szprotawa, w tym również z obszaru rewitalizacji . Prowadzona jest ona w ramach projektu unijnego realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej i Lutolską Spółdzielnię Socjalną „Winda”.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON