Komitet Rewitalizacji

Komitet Rewitalizacji odwiedza Magdalenki

W piątek, 2 lutego br., członkowie Komitetu Rewitalizacji spotkali się na placu budowy, aby obejrzeć postęp prac przy przebudowywanej w ramach programu rewitalizacji inwestycji Magdalenek. Po jej zakończeniu powstanie tam Centrum Aktywności Społecznej.
Komitet Rewitalizacji jako koordynator i inicjator współpracy pomiędzy interesariuszami z obszaru poddawanego rewitalizacji odpowiedzialny jest za zapewnienie partycypacji społecznej w zakresie realizowanych projektów rewitalizacyjnych. Patrząc na ideę tej działalności członkowie Komitetu postanowili zobaczyć jak przebiega realizacja inwestycji przebudowy dawnego budynku Klasztoru Magdalenek, przy ul. Plac Kościelny 2 w Szprotawie na Centrum Aktywności Społecznej. Podczas zwiedzania terenu budowy usłyszeli pokrótce o historii obiektu, a następnie o jego zmianach funkcjonalnych jakie nastąpią na poszczególnych kondygnacjach. Na koniec stwierdzili, że już nie mogą doczekać się finału tejże inwestycji i tego jak będą mogli korzystać z usług oferowanych w tym obiekcie.   Przypomnijmy!
Inwestycja polega na przebudowie pomieszczeń, dobudowie budynku parterowego wraz z windą zewnętrzną w jego południowo-wschodniej części oraz zagospodarowaniu terenu poprzez wykonanie nowego dojścia do budynku, chodników, schodów oraz placu utwardzonego pełniącego funkcje letniego ogródka i miejsca do odpoczynku. Powstanie parking dla samochodów osobowych. Przebudowie ulegnie również oświetlenie zewnętrzne. W budynku prowadzony będzie bar i kawiarnia, izba historii, punkt informacji turystycznej oraz promocji lokalnej przedsiębiorczości. Będzie to również miejsce spotkań dla organizacji pozarządowych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12Galeria zdjęć: Komitet Rewitalizacji odwiedza Magdalenki

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON