Kalendarium

30 czerwca 1946: W powojennym powiecie szprotawskim było 15 szkół i 35 nauczycieli

Aktualności

Uruchamiamy kolejne olbrzymie pieniądze na inwestycje

Już pod koniec 2021 roku mieszkańcy Szprotawy będą mogli korzystać ze zmodernizowanej, nowoczesnej i bezpiecznej ulicy Chodkiewicza. Poprawa wizerunku i estetyki miasta, a także podniesienie standardu technicznego oraz funkcjonalności infrastruktury drogowej to bezsprzeczne atuty tego przedsięwzięcia.
W piątek, 15 stycznia br. Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik z Prezesem Zarządu Spółki Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Głogowa podpisał umowę na gruntowną przebudowę ulicy Chodkiewicza. Przy składaniu podpisów obecni byli również Przewodniczący Rady Miejskiej w Szprotawie Andrzej Stambulski oraz Wiceprzewodniczący Andrzej Skawiński.
 
Projekt, o łącznej wartości 1,77 mln zł, realizowany będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Przedsięwzięcie zakłada powstanie dwukierunkowej drogi z chodnikiem, ścieżką rowerową oraz 18 miejscami postojowymi. Wybudowana zostanie nowa zatoka autobusowa z peronem, przejście dla pieszych, oświetlenie oraz przyłącza infrastruktury technicznej. Podkreślić należy, że przy realizacji zadania nie zostaną wycięte rosnące tam drogocenne, przepiękne kasztany i lipy.
 
- Z ogromną radością informuję Państwa o podpisaniu umowy na gruntowną przebudowę ulicy Chodkiewicza – mówi burmistrz. – To kolejne olbrzymie przedsięwzięcie, z którym ruszamy dzięki 21 milionowemu dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. Jak wielokrotnie podkreślałem, otrzymane wsparcie finansowe to kilometry bezpiecznych i komfortowych dróg, chodników oraz ścieżek rowerowych. W Szprotawie stworzona zostanie nowoczesna i spójna sieć infrastruktury komunikacyjno- transportowej, która wpłynie na poprawę płynności oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Inwestycja ta, to również potężny krok w stronę rozwoju oraz zwiększenia potencjału gospodarczego miasta i gminy. Realizacja przebudowy ulicy Chodkiewicza cieszy tym bardziej, że w 70% sfinansowana zostanie ze środków rządowych. Serdeczne podziękowania składam wszystkim osobom, którzy przyczynili się do realizacji tego niezwykle ważnego zadania. Szczególne podziękowania wraz z całym samorządem szprotawskim kieruję do Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka za udzielone olbrzymie wsparcie finansowe.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON