Kalendarium

23 stycznia 1273: Klerycy z Siecieborzyc, Dzikowic I Nowej Koperni ekskomunikowani przez biskupa wrocławskiego

#SZCZEPIMY SIĘ! Wszystkie osoby, które skończyły 12 lat, mogą zapisywać się na...

Aktualności

Umowa na modernizację szkół podpisana!

10 sierpnia br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę na kompleksową modernizację szprotawskich szkół podstawowych. Zadanie finansowane będzie z PFRON oraz unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. To część olbrzymiego projektu kompleksowej poprawy dostępności szprotawskich szkół dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i ruchowymi.
 
- Ruszamy z dużym projektem gruntownej przebudowy szkół podstawowych w ramach likwidacji barier architektonicznych i dostosowania placówek do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. To wielka chwila, bo już dawno tak ogromne pieniądze nie były kierowane na poprawę infrastruktury oświatowej – z radością dzieli się informacjami burmistrz Mirosław Gąsik. – Inwestycje, które zostaną wykonane w ramach podpisanej umowy ze spółką ZISICO ze Szprotawy, są częścią rozległego przedsięwzięcia skierowanego na poprawę warunków edukacji dzieci z niepełnosprawnościami oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zakres umowy, opiewającej na kwotę 690.546,45 zł,  obejmuje modernizację budynków szkół podstawowych w Szprotawie – SP1 i SP2, Wiechlicach, Długiem i Siecieborzycach. Prace polegać będą m.in. na remoncie wejść głównych do budynków szkolnych, poszerzeniu wejść do gabinetów specjalistycznych i likwidacji progów, dostosowaniu stołówek szkolnych czy modernizacji sanitariatów. Pierwsze prace rozpoczną się w Szkole Podstawowej w Długiem.
 
Część zadania, realizowanego z dofinansowaniem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, opiewa na wartość 602.977,45 zł. Prace wykonywane będą w okresie od 10.08 do 29.10.2021 r.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON