Aktualności

W HENRYKOWIE PRACA WRE

Trwają prace związane z budową drogi w Henrykowie, na którą gmina pozyskała unijne dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 
 
Mieszkańcy Henrykowa już w tym roku będą mogli korzystać z nowej drogi asfaltowej, która pojawi się w miejscu wyeksploatowanej i zniszczonej drogi gruntowej oraz asfaltowej.
 
Realizowane prace obejmują wykonanie na obecnej gruntówce podbudowy z tłucznia kamiennego, a następnie pokrycie nawierzchni dwoma warstwami asfaltu. Natomiast na części drogi z dziurawym i popękanym asfaltem położona zostanie nowa warstwa asfaltu oraz wzmocnione zostaną pobocza. Istniejący chodnik zostanie gruntownie przebudowany, powstaną również zatoki autobusowe. W chwili obecnej, realizowane są tam prace ziemne polegające na ścinaniu poboczy i korytowaniu.
 
Burmistrz Mirosław Gąsik serdecznie dziękuje Wicemarszałkowi Województwa Lubuskiego Stanisławowi Tomczyszynowi oraz Dyrektorowi Departamentu PROW Arkadiuszowi Dąbrowskiemu za nieustanne wpieranie rozwoju naszej gminy. Ogromne podziękowania kieruje również do Sołtyski Henrykowa Moniki Kubik oraz radnego RM Jerzego Chmary, którzy mocno zabiegali o realizację tej inwestycji. Stan infrastruktury drogowej w Henrykowie od lat budził grozę mieszkańców, którzy z trudem przemieszczali się zaniedbaną i zapomnianą drogą.
 
Zadanie w zakresie budowy drogi w Henrykowie jest III częścią projektu pn. „Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Henryków, Pasterzowice i Leszno Górne”. Wykonawcą tej części prac, o łącznej wartości 2.300.053,95  zł, jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa.

Dofinansowanie całości projektu w wysokości 4.094.103 zł. Szprotawa otrzymała na podstawie umowy zawartej pomiędzy burmistrzem Mirosławem Gąsikiem a Wicemarszałkiem Województwa Lubuskiego Stanisławem Tomczyszynem, w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON