Kalendarium

19 czerwca 1672: Wielki pożar Szprotawy

Aktualności

Będą nowe drogi na Osiedlu Piastowskim

Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład już wkrótce, od lat zaniedbane ulice na Osiedlu Piastowskim w Szprotawie zostaną gruntownie przebudowane. 15 czerwca 2022 r. Szprotawa na realizację tego zadania otrzymała promesę wystawioną przez  Bank Gospodarstwa Krajowego w wysokości 7,6 mln zł.
 
Zadanie pn. „Przebudowa z rozbudową infrastruktury drogowej na Osiedlu Piastowskim w Szprotawie”, polegające na kompleksowej przebudowie i rozbudowie dróg gminnych, tj. ulic Jasnej, Porzeczkowej, Witosa i  Robotniczej, o łącznej długości ok. 1,4 km, otrzymało dofinansowanie w ramach II edycji programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
 
Zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmuje przebudowę, rozbudowę bądź budowę skrzyżowań, chodników, oraz odwodnienia drogowego wraz z niezbędnymi urządzeniami. Ponadto, przebudowane bądź wybudowane zostaną  zjazdy indywidualne i publiczne, przystanki autobusowe, oświetlenie uliczne oraz doświetlenie przejść dla pieszych z oprawami LED wraz z przyłączeniem do sieci. Zakres zadania to również likwidacja kolizji z istniejącą i projektowaną infrastrukturą podziemną lub nadziemną oraz zabezpieczenie sieci, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego drogi oraz montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.
 
Udzielanie wstępnej promesy oznacza, iż Gmina Szprotawa w terminie nie dłuższym niż 9 miesięcy od daty jej wystawienia musi ogłosić postępowanie przetargowe mające na celu wyłonienie Wykonawcy inwestycji.  

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON