Aktualności

Sprawna opieka zdrowotna ponad granicami!

W dniach 14-16 września 2022 r. odbył się trzydniowy punkt kulminacyjny projektu pn. "Transgraniczne spotkanie grup samopomocy ze Szprotawy i Spembergu odbył się w Drzonkowie i Zielonej Górze".
 
 
 
Podczas spotkania wymieniono się doświadczeniami oraz odbyto wspólne fachowe dyskusje z udziałem ekspertów na temat profilaktyki zdrowotnej w Polsce i w Niemczech. Wydarzenie to również program rehabilitacyjny z czynnym udziałem uczestników projektu, w tym zajęcia na basenie aerobik i nauka pływania, zajęcia na strzelnicy, spacery, przebywanie w grocie solnej, hipoterapia i przejażdżki bryczką. 
 
Punkt kulminacyjny obejmował równiez inne działania integracyjne zmierzające do ugruntowania stabilnej współpracy transgranicznej polskich i niemieckich grup samopomocy, biorących udział w projekcie, m. in. wspólne ognisko, czy śpiewanie.
 
Partnerzy i uczestnicy wyrazili chęć udziału w kolejnych projektach z zakresu opieki zdrowotnej, aby polsko-niemiecka współpraca w dziedzinie pomocy socjalnej i zdrowotnej była mocnym punktem dobrych stosunków transgranicznych.   

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: Sprawna opieka zdrowotna ponad granicami!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON