Aktualności

  • 01-04-2021

Skrzaty - dodatkowym oddziałem przedszkolnym!

W budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Sobieskiego powstanie nowy oddział przedszkolny dla trzylatków. Rozwiązanie to pozwoli wszystkim chętnym dzieciom z naszej gminy rozpocząć edukację w roku szkolnym 2021/22.
- Rocznik 2018 wyróżnia się bardzo dużą ilością dzieci chętnych do podjęcia edukacji w Zespole  Przedszkolnym w Szprotawie. Jednakże wolne miejsca, którymi aktualnie dysponujemy, nie pozwalają na pozytywne rozpatrzenie wszystkich złożonych podań. Dlatego wraz z moją Zastępczynią Dorotą Grzeszczak podjęliśmy decyzję o utworzeniu dodatkowego oddziału dla trzylatków. – wyjaśnia burmistrz Mirosław Gąsik. – Grupa, obok już istniejących Smerfów i Krasnoludków, powstanie w lokalu Szkoły Podstawowej nr 2. Bardzo cieszy nas, że tak dużo dzieciaczków rozpocznie edukację przedszkolną w naszych przedszkolach. To wynik, trwającej od kilkunastu miesięcy reformy szprotawskiej oświaty, która z pewnością nie polega na zamykaniu szkół!  Aby zachęcić uczniów oraz rodziców czy opiekunów do wyboru naszych placówek, należy je usprawniać i stale podnosić tam poziom nauczania oraz opieki lekcyjnej i pozalekcyjnej. Takie podejście wzmacnia system gminnego szkolnictwa i wpływa na jego rozwój, co bezpośrednio przekłada się na wzrost liczby dzieci w oddziałach. To właśnie nowoczesna oferta nauczania przyciągnie uczniów nie tylko z naszej gminy, ale i ościennych miejscowości, o czym wkrótce będziemy mogli przekonać się. Tymczasem serdecznie zapraszam i życzę wszystkiego co najlepsze dzieciom, które będą tworzyły grupę Skrzatów. Dodam, że sala, w której będą bawić się i odpoczywać zostanie odnowiona, pomalowana oraz wyposażona w nowe meble i pomoce dydaktyczne. Grupę poprowadzi doświadczona, młoda wychowawczyni. Przedszkole w Dwójce czynne jest od godziny 6.30 do 15.30, z możliwością wydłużenia pracy do 16.00. Wierzę, że od nowego roku szkolnego zajęcia w przedszkolach i szkołach będą odbywały się wyłącznie w trybie stacjonarnym, czego wszystkim nam, a przede wszystkim dzieciom życzę!
 
 
Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji 2021/22 dostępne są na profilu fb Zespołu Przedszkolnego: https://www.facebook.com/zespolprzedszkolny

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją