Aktualności

  • 08-04-2021

Nowy parking w Lesznie Dolnym

Dobiega końca budowa parkingu w Lesznie Dolnym. Osoby zmotoryzowane korzystające ze świetlicy czy przyjeżdżające do pobliskiego kościoła będą mieć do dyspozycji 9 nowych miejsc postojowych.
Inwestycja to kolejny element tworzenia przyjaznej i bezpiecznej gminy, która znacząco podniesie komfort poruszania się oraz wpłynie na uporządkowanie przestrzeni wiejskiej. O budowę parkingu przy świetlicy i kościele od dawna zabiegali mieszkańcy sołectwa. Zmotoryzowani, nie mając dotychczas wyznaczonego miejsca do parkowania, pozostawiali samochody na ulicy lub na trawnikach, co utrudniało przejazd lub przejście po drodze oraz powodowało rozjeżdżanie i niszczenie terenów zielonych.
 
- Mieszkańcom sołectwa dziękuję przede wszystkim za cierpliwość. Wiem, że brak właściwej infrastruktury drogowej jest główną przyczyną niezadowolenia i rozgoryczenia Szprotawian. – tłumaczy burmistrz Mirosław Gąsik. – Sukcesywnie nadrabiamy wieloletnie zaległości, nie tylko na terenach wiejskich. Zgodnie z zamierzeniem, wszystkie gminne drogi i ulice zostaną, w zależności od potrzeb, wybudowane bądź zmodernizowane. Jednak plan ten wymaga czasu i pieniędzy, o które intensywnie zabiegamy, wnioskując o wsparcie krajowe i zagraniczne. Od uzyskania dofinansowania uzależniona jest niespodzianka, z którą mam nadzieję już wkrótce podzielę się z mieszkańcami Leszna Dolnego. A tymczasem do użytku oddajemy nowo wybudowany parking. W ramach zrealizowanego zadania nawierzchnia placu parkingowego została utwardzona tłuczniem i wyłożona kostką betonową. Wykonano także utwardzone dojście do świetlicy wiejskiej. Inwestycja sfinansowana została ze środków funduszu sołeckiego oraz budżetu gminy. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją