Aktualności

  • 13-11-2017

Placówka dla maluchów rośnie w oczach

Ładna pogoda sprzyja robotnikom i pozwala na bezproblemową realizację inwestycji budowlanej. Postęp pracy widać gołym okiem. Wkrótce powstanie obiekt w stanie surowym zamkniętym.  
Jeszcze kilka miesięcy temu w miejscu obecnej budowy stał wybudowany w 1987 r. obiekt przedszkolny, pokryty papą bitumiczną z nieszczelną stolarką okienną i drzwiową oraz starymi żeliwnymi grzejnikami. Był on niezdatny do dalszego użytkowania. Pomimo trudności związanych z wyłonieniem wykonawcy robót budowlanych już dzisiaj można zobaczyć zarys nowo powstającego budynku. Wybudowano ściany części centralnej parteru. Obecnie trwają prace zbrojeniowe pod wylanie stropu żelbetowego monolitycznego. W bieżącym tygodniu wykonawca przystępuje do montażu elementów prefabrykowanych. Do końca tego roku planuje się zamknąć budynek w stanie surowym.
Obiekt wykonany zostanie w technologii mieszanej - część centralna piętrowa wraz z istniejącą piwnicą o konstrukcji murowanej i żelbetowej, pozostałe skrzydła w technologii szkieletu drewnianego prefabrykowanego.
Cała inwestycja kosztować będzie gminę 5,4 mln złotych, z czego 4 mln złotych sfinansuje Unia Europejska w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2Galeria zdjęć: Placówka dla maluchów rośnie w oczach

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją