Aktualności

  • 04-11-2022

Transgraniczna integracja ekologiczna

W dniach 24-26 sierpnia 2022 r. uczestnicy projektu „Integracja mieszkańców poprzez transgraniczną polsko-niemiecką edukację ekologiczną w Szprotawie i Sprembergu” wzięli udział w wyjeździe do partnera niemieckiego.
 
W czasie trzydniowego spotkania uczestnicy wzięli udział w wielu ciekawych  przedsięwzięciach takich jak: projekt cyrkowy zakończony występami akrobatów, projekt Wilka, w trakcie którego zapoznali się ze zwyczajami tych zwierząt wraz z szukaniem tropów w lesie. Uczestnicy poznali również park Księcia Pucklera w Bad Muskau oraz wzięli udział w wycieczce do zoo w Cotbuss. W czasie spotkania nie zabrakło propagowania ekologicznego stylu życia poprzez przedstawienie wykorzystania alternatywnych źródeł energii w domach,  zawodów związanych z propagowaniem ekologii w Polsce i w Niemczech oraz systemu gospodarowania odpadami.
 
Wyjazd stanowił punkt kulminacyjny i kończący projekt, na który Gmina Szprotawa otrzymała 85% dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Interreg VA 2014-2020
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: Transgraniczna integracja ekologiczna

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją