Aktualności

  • 04-11-2022

NA FABRYCZNEJ PRACA WRE

Trwają roboty drogowe na ulicy Fabrycznej w Lesznie Górnym. Generalny remont drogi możliwy jest dzięki unijnym pieniądzom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, po które śmiało sięgamy, aby mieszkańcom szprotawskich wsi żyło się lepiej.
 
Burmistrz Mirosław Gąsik przybliża szczegóły prowadzonego przedsięwzięcia: - Fabryczna to kolejna ulica, którą w Lesznie Górnym budujemy od podstaw. Mocno zniszczona już nawierzchnia tej drogi zastąpiona zostanie nowym asfaltem. Natomiast, z uwagi na jej zabytkowy charakter i wytyczne Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, w miejscach, gdzie obecnie jest kostka brukowa, przełożona zostanie ona w taki sposób, aby zniwelować istniejące nierówności.
 
Aktualnie, prowadzone są tam roboty ziemne obejmujące humusowanie poboczy, kładzenie kanalizacji deszczowej oraz prace przygotowawcze przed położeniem chodnika.
Generalne remonty czy budowa nowych dróg w naszej gminie możliwa jest dzięki zewnętrznym środkom  pomocowym, o które systematycznie, a co najważniejsze, z sukcesem ubiegamy się. Dlatego serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które wspierają rozwój Szprotawy udzielając nam tego wsparcia. Słowa podziękowania kieruję również do moich współpracowników odpowiedzialnych za pozyskiwanie funduszy krajowych i zagranicznych. Drogie Panie wykonujecie naprawdę kawał dobrej roboty. Wielkie gratulacje i podziękowania!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją