Aktualności

  • 18-01-2023

WKRÓTCE OTWARCIE NOWYCH DRÓG W PASTERZOWICACH

Dobiegają końca prace przy budowie ciągów komunikacyjnych w Pasterzowicach. Dwie nowe asfaltowe drogi współfinansowane są z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
 
Przedsięwzięcie, które realizowane jest w formule zaprojektuj i wybuduj, obejmuje drogę biegnącą od kościoła do drogi powiatowej relacji Szprotawa – Siecieborzyce – Borów Wielki. Drugi modernizowany odcinek to odnoga od wspomnianej nowo budowanej drogi do krzyżówki przy budynku świetlicy wiejskiej.
 
Do chwili obecnej wykonano prace przygotowawcze, wzmocniono pobocza oraz położono nowy asfalt. Przy modernizowanym odcinku od kościoła do drogi powiatowej powstał również ciąg pieszo- rowerowy, który w niedalekiej przyszłości spięty będzie ze ścieżką rowerową relacji Szprotawa - Stypułów. Do zakończenia zadania pozostały jeszcze drobne prace wykończeniowe.
 
Przedsięwzięcie w zakresie budowy dróg w Pasterzowicach stanowi I część projektu pn. „Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Henryków, Pasterzowice i Leszno Górne”. Wykonawcą tego etapu, o łącznej wartości 2.876.853,15  zł, jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją