Aktualności

  • 14-06-2022

12 MILIONÓW Z POLSKIEGO ŁADU NA BUDOWĘ NOWYCH DRÓG!

Inwestycje drogowe, o które mieszkańcy zabiegają od wielu lat w końcu doczekają się realizacji.  Dzięki ponad 12 mln zł z Polskiego Ładu już wkrótce gruntownie zmodernizowane zostaną ulice Witosa, Robotnicza, Jasna, Porzeczkowa oraz Żagańska, Sobieskiego i Niepodległości.
 
- W marcu ubiegłego roku zapewniałem Państwa o czynionych staraniach w zakresie rozbudowy dróg na Zabobrzu. Dziś, dzielę się z mieszkańcami wspaniałymi wiadomościami o otrzymaniu dofinansowania, od którego uzależniałem ten projekt – z radością mówi burmistrz Mirosław Gąsik. - Dwa złożone przez nas wnioski, w drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych, otrzymały wsparcie. Kwota 7,6 mln zł wydatkowana zostanie na przebudowę infrastruktury ulic Witosa, Robotniczej, Jasnej i Porzeczkowej w Szprotawie.
 
Natomiast 4,6 mln zł przeznaczonych zostanie na zabezpieczenie wkładu własnego rozbudowy części ulicy Żagańskiej oraz ulic Sobieskiego i Niepodległości wraz z rozbudową skrzyżowana Sobieskiego i Żagańskiej czyli inwestycji, która jest częścią dużego 6 letniego przedsięwzięcia współfinansowanego w 50% ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
 
W tym miejscu pragnę złożyć ogromne podziękowania rządowej komisji przyznającej fundusze, Wojewodzie Lubuskiemu Władysławowi Dajczakowi oraz Parlamentarzystom Ziemi Lubuskiej.
 
Przypomnę jeszcze, że w pierwszym rozdaniu środków z Rządowego Funduszu Polski Ład otrzymaliśmy 4,5 mln zł na modernizację Stadionu Miejskiego w Szprotawie. Przedsięwzięcie zakłada m.in. budowę boiska piłkarskiego, skateparku, remont  bieżni lekkoatletycznej i nawierzchni boiska wielofunkcyjnego,  wymianę trybun wraz z budową ich zadaszenia, a także kompleksowe zagospodarowanie terenu stadionu. Jeszcze w czerwcu br. podpisane zostaną umowy z wykonawcami poszczególnych części tego rozległego projektu.
 
Na nudę nie narzekamy. Sami Państwo możecie przekonać się, że w gminie naprawdę dużo się dzieje. Realizujemy zarówno potężne, wielomilionowe projekty, jak i te najmniejsze, polegające choćby na porządkowaniu przestrzeni w parkach czy na skwerach.
 
Dziękuję wszystkim, którzy włączają się w dynamiczny rozwój naszej gminy. Dziękuję moim współpracownikom z ratusza oraz jednostek podległych gminie. To dzięki ich ciężkiej pracy możemy z powodzeniem realizować równocześnie tak wiele przedsięwzięć. Dziękuję szprotawskim radnym, sołtysom i przewodniczącym osiedli. Dziękuję wszystkim mieszkańcom gminy za wsparcie i zaufanie. Wspólnie otwieramy Nowe Horyzonty dla Szprotawy.

 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją