Aktualności

  • 18-01-2023

6 MLN ZŁ NA TERMOMODERNIZACJĘ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WIECHLICACH

21 grudnia 2022 r., Burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę o dofinansowanie na termomodernizację Szkoły Podstawowej w Wiechlicach. Inwestycja współfinansowana będzie ze środków unijnych w wysokości 6 mln złotych.
 
Projekt pn. „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Wiechlicach” będzie polegał na kompleksowej, głębokiej termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej w Wiechlicach, w szczególności na: dociepleniu ścian i stropodachu, podłoży pod posadzki, wymianie: stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, oświetlenia na LED, CO wraz z montażem pomp ciepła oraz zastosowaniem OZE, wykonaniu instalacji fotowoltaicznej, modernizacji kotłowni i wymianie instalacji c.w.u i c.c.w.u.
 
Głównym celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej w sektorze budynków użyteczności publicznej na obszarze Gminy Szprotawa poprzez optymalizację gospodarki energetycznej w budynku Szkoły.
Inwestycja współfinansowana będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, Oś Priorytetowej 11 „REACT-EU wspiera lubuskie” finansowana w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19, działania 11.1 „Efektywność energetyczna - REACT-EU”.
 
Całkowita wartość projektu oszacowana została na kwotę 7.657.954,34 zł, z czego 6 mln będzie stanowiła dotacja unijna. Inwestycja planowana jest do realizacji w przyszłym roku.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją