Aktualności

  • 28-06-2023

PIĘKNIEJE SZKOŁA W WIECHLICACH

Wszystko wskazuje na to, że po wakacyjnej przerwie uczniowie wrócą do odnowionych budynków Szkoły Podstawowej w Wiechlicach. Na termomodernizację placówki gmina otrzymała aż 6 mln zł wsparcia ze środków unijnych.
 
Kompleksowa termomodernizacja prowadzona jest w budynku głównym, budynku byłego gimnazjum, sali gimnastycznej oraz stołówce z łącznikiem. Realizacja przedsięwzięcia poprawi estetykę bardzo zaniedbanych i zniszczonych obiektów, jak również podniesie efektywność energetyczną, zmniejszając tym samym koszty eksploatacyjne placówki.
 
Inwestycja podzielona została na trzy części obejmujące prace budowlane, sanitarne oraz elektryczne. W zakresie robót budowlanych zakończono już ocieplanie stropodachu oraz montaż stolarki okiennej i drzwiowej. Dobiega końca izolacja i docieplenie ścian przyziemia, kładzenie dachu oraz elewacji.
 
Stopień zaawansowania prac sanitarnych, obejmujących montaż instalacji CO wraz z systemem sterowania radiowego, wymianę instalacji ciepłej i zimnej wody, montaż kotłowni gazowej wraz z pompami ciepła oraz wymianę wentylacji mechanicznej, ocenia się na 80%.
 
Na ukończeniu są również prace elektryczne, w tym montaż rozdzielnicy kotłowni, montaż przewodów i osprzętu, montaż instalacji oświetleniowej, uziemiającej i fotowoltaicznej oraz montaż systemu monitorowania i zarządzania energią.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją