Aktualności

  • 21-03-2023

BĘDZIE SALA REKREACYJNA W SZPROTAWCE!

14 marca br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę na dofinansowanie budowy sali rekreacyjnej w Szprotawce. Wsparcie finansowe w wysokości 150 tys. zł pochodzi z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
 
 
 
Kolejne miłe wiadomości płyną do Szprotawy – o następnej inwestycji podnoszącej poziom życia na terenach wiejskich mówi burmistrz. - Z rąk Wicemarszałka Województwa Lubuskiego Stanisława Tomczyszyna mieszkańcy Szprotawki otrzymali dofinansowanie w wysokości 150 tys. zł, które pozwoli na budowę całorocznego miejsca integracji i spotkań. Budynek powstanie przy istniejących już obiektach rekreacyjno- wypoczynkowych, tj. przy placu zabaw dla dzieci, boisku do siatkówki, siłowni zewnętrznej oraz wiatach wypoczynkowych.
 
Konstrukcja sali oparta będzie na prefabrykowanych elementach drewnianych. Składać się będzie z sali głównej, korytarza, pomieszczenia gospodarczego oraz łazienek dla kobiet i mężczyzn, dostosowanych dla osób niepełnosprawnych.
 
Budynek wraz z istniejącymi już obiektami, służącymi celom sportowym i rozrywkowym, tworzyć będzie kompletną przestrzeń z bezpiecznymi i atrakcyjnymi warunkami do czynnego spędzania czasu wolnego, rekreacji oraz integracji lokalnego środowiska.  
 
W imieniu własnym oraz wszystkich mieszkańców szprotawskich terenów wiejskich serdeczne podziękowania składam przede wszystkim Wicemarszałkowi Stanisławowi Tomczyszynowi, który zawsze pamięta o Szprotawianach, okazując naszej gminie niezwykłą przychylność, sympatię i troskę. 
 
Dziękuję również radnemu Powiatu Żagańskiego Maciejowi Borynie, ogromnie zaangażowanemu w rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjno- wypoczynkowej w naszej gminie. Dziękuję  szprotawskiej radnej Halinie Sawa za zaangażowanie i pomoc przy realizacji tego projektu, a także  sołtysowi Szprotawki Ryszardowi Czuchraj. Podziękowania kieruję do radnych Rady Miejskiej w Szprotawie, a w szczególności do Przewodniczącego Andrzeja Stambulskiego oraz Władysława Sobczaka i Janusza Bilińskiego, którzy byli obecni przy podpisaniu umowy.
 
Wartość zadania pn. „Budowa budynku rekreacyjnego w miejscowości Szprotawka” wynosi  524.497,96 zł. Dofinansowanie w wysokości 150.000,00 zł pochodzi z unijnego wsparcia w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją