Aktualności

  • 18-05-2023

UMOWA NA BUDOWĘ SALI REKREACYJNEJ PODPISANA!

16 maja br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę z firmą ZISICO Sp. z o.o. ze Szprotawy na budowę sali rekreacyjnej w Szprotawce. Inwestycja możliwa jest dzięki 150 tys. zł wsparcia unijnego otrzymanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
 
 - Już wkrótce rozpoczynamy budowę sali wiejskiej, która będzie pełniła funkcję całorocznego miejsca spotkań i integracji  – mówi burmistrz. – Mieszkańcom Szprotawki, którzy są ludźmi bardzo  aktywnymi, wspierającymi się i lubiącymi razem spędzać czas wolny, brakowało właśnie takiej przestrzeni. Tym bardziej cieszy mnie, że pozyskaliśmy środki finansowe i możemy spełnić nasze wspólne marzenie.
 
Budynek powstanie na terenie, na którym już teraz funkcjonuje plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki, siłownia zewnętrzna oraz wiaty wypoczynkowe. Stworzony zostanie, więc kompleks rekreacyjno- wypoczynkowy, z bezpiecznymi i atrakcyjnymi warunkami do czynnego spędzania czasu wolnego i integracji mieszkańców.
 
Przypomnę, że konstrukcja sali oparta będzie na prefabrykowanych elementach drewnianych. Składać się będzie z sali głównej, korytarza, pomieszczenia gospodarczego oraz łazienek dla kobiet i mężczyzn, dostosowanych dla osób niepełnosprawnych.
 
Inwestycja nie doszłaby do skutku, gdyby nie ogromne wsparcie Wicemarszałka Województwa Lubuskiego Pana Stanisława Tomczyszyna. W imieniu własnym oraz wszystkich mieszkańców Szprotawki składam wielkie podziękowania!
 
Za aktywne i wielowymiarowe działania na rzecz rozwoju turystyki oraz bazy rekreacyjno- wypoczynkowej w naszej gminie serdecznie dziękuję  Wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Żagańskiego Maciejowi Borynie. Dziękuję również szprotawskiej radnej Pani Halinie Sawa za zaangażowanie i pomoc przy realizacji tego projektu, a także  sołtysowi Szprotawki Ryszardowi Czuchraj. Podziękowania kieruję do radnych Rady Miejskiej w Szprotawie, a w szczególności do Panów Władysława Sobczaka i Janusza Bilińskiego, którzy byli obecni przy podpisaniu umowy.
 
Wartość zadania pn. „Budowa budynku rekreacyjnego w miejscowości Szprotawka” wynosi  524.497,96 zł. Dofinansowanie w wysokości 150 tys. zł pochodzi z unijnego budżetu w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją