Budynek OSP Leszno Górne

  • 21-07-2023

BUDYNEK OSP W LESZNIE GÓRNYM WYREMONTUJE SPÓŁKA CHROBRY

Wkrótce ruszamy z termomodernizacją budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lesznie Górnym. Zadanie, które zostało zlecone do realizacji spółce Szprotawski Zarząd Nieruchomościami Chrobry, otrzymało  prawie pół miliona złotych wsparcia z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.
Przedsięwzięcie podzielone zostało na trzy części. Pierwsza z nich obejmuje wykonanie audytu energetycznego wraz ze świadectwem charakterystyki energetycznej budynku z terminem do 31 sierpnia 2023 r.
Druga część to wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Zgodnie z planem ten fragment powinien zakończyć się do 30 listopada br.
Ostatni etap, który potrwa do końca kwietnia 2024 r., obejmuje realizację robót budowlanych, w tym docieplenie ścian i dachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę oświetlenia na światła w technologii LED, montaż pompy ciepła dla c.w.u  wraz z dostosowaniem instalacji. Wykonana zostanie również instalacja fotowoltaiczna. 
 
Projekt dofinansowany jest w formie pożyczki z umorzeniem do kwoty 464.206,01, co oznacza, że całość inwestycji zostanie pokryta ze środków zewnętrznych.
 
Realizacja przedsięwzięcia to przede wszystkim zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku. Dodatkową zaletą będzie poprawa estetyki przestrzeni Leszna Górnego. Budynek ze starym i zniszczonym tynkiem, zyska nową, estetyczną  elewację.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją