Budynek OSP Leszno Górne

  • 21-07-2023

ODNAWIAMY BUDYNEK OSP W LESZNIE GÓRNYM

Dzięki prawie pół miliona złotych wsparcia otrzymanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze już wkrótce ruszamy z termomodernizacją budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lesznie Górnym. To kolejna inwestycja realizowana w tej miejscowości.
 
Dofinansowanie zadania otrzymaliśmy w formie pożyczki z umorzeniem do kwoty 464.206,01, co oznacza, że całość inwestycji zostanie pokryta ze środków zewnętrznych – podkreśla burmistrz Mirosław Gąsik. – Tak więc, bez angażowania środków z gminnego budżetu, wykonana zostanie kompleksowa termomodernizacja wyeksploatowanego i nieekonomicznego budynku Ochotniczej Straży Pożarnej.
 
Przedsięwzięcie, w pierwszej kolejności, obejmie przeprowadzenie audytu energetycznego oraz wykonanie dokumentacji projektowej z uzyskaniem pozwolenia na budowę. W drugim etapie wykonane zostaną roboty budowlane obejmujące docieplenie ścian i dachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę oświetlenia na światła w technologii LED, montaż pompy ciepła dla c.w.u  wraz z dostosowaniem instalacji. Wykonana zostanie również instalacja fotowoltaiczna. Zaplanowane prace w dużym stopniu wpłyną na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych budynku, w tym na oszczędność energii. Niewątpliwą zaletą będą również doznania wizualne. Stary, zniszczony tynk zastąpiony zostanie nową, estetyczną  elewacją.
 
Wszystko po to, aby nasi strażacy ochotnicy, którzy na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem Szprotawian, mieli stworzone odpowiednie warunki pracy. Chylę czoła przed naszymi bohaterami w uznaniu ich odwagi i poświęcenia.
 
Serdecznie dziękuję również wszystkim osobom wspierającym ochotnicze straże pożarne z naszymi radnymi na czele.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją