Logo: Szprotawa
Logo: BIP Logo: Facebook

News box

Szprotawa gotowa na przyjęcie spółek NORD i WIĄZAR

Tereny szprotawskiej Podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej stają się coraz bardziej atrakcyjne dla inwestorów. 29 września odebrano budowę drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych.
W ramach robót wykonano nowy zjazd z ulicy Nowej do kompleksu inwestycyjnego, ulokowanego  przy drodze krajowej nr 12.
Zakres prac obejmował:
 • ściągnięcie humusu, wykorytowanie oraz wymianę gruntu,
 • ułożenie właściwej podbudowy z tłucznia kamiennego,
 • ułożenie asfaltowej warstwy wiążącej (8+16 cm) oraz ścieralnej (5cm),
 • budowę ścieżki rowerowej wraz z chodnikiem z kostki betonowej,
 • położenie kanalizacji deszczowej,
 • wykonanie oświetlenia ulicznego LED,
 • wykonanie ok. 1 km kanalizacji teletechnicznej pod światłowód.
Dodatkowo, w celu poprawy nośności gruntu, wykonana została stabilizacja podłoża cementem.
Wykonawcą tej części robót była firma ATA-TECHNIK z Budzynia.
W najbliższych tygodniach Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. wybuduje sieć wodociągową i kanalizacyjną.
 
Po wykonaniu prac działki będą kompleksowo uzbrojone i gotowe na przyjęcie spółek Nord Systemy Napędowe oraz Wiązar System, a także kolejnych inwestorów. 
 
Przypomnijmy, że w 2011 roku z inicjatywy Burmistrza Szprotawy Józefa Rubachy obszar Podstrefy Szprotawa, funkcjonujący w ramach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST PARK”, rozszerzony został z 2,5 ha do 32,5 ha. Dopiero taki areał stał się atrakcyjny dla potencjalnych inwestorów. Niestety szprotawskie tereny nie były uzbrojone. Dlatego, z końcem października 2011 roku, burmistrz J. Rubacha, w ramach działań na rzecz rozwoju gospodarczego, złożył do Ministerstwa Gospodarki wniosek o dofinansowanie I etapu uzbrajania terenów inwestycyjnych. Otrzymane wsparcie unijne w wysokości ponad 557 tys. zł, tj. 85 % kosztów kwalifikowanych projektu pozwoliło na opracowanie dokumentacji projektowo-budowlanej, na podstawie której obecnie uzbrajane są tereny inwestycyjne. 
W wyniku intensywnych działań promocyjnych burmistrza Józefa Rubachy oraz współpracy z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną w marcu br. podpisany został List Intencyjny z Pełnomocnikiem firmy Nord Systemy Napędowe sp. z o.o., w którym obie strony zobowiązały się do zwiększenia atrakcyjności terenów inwestycyjnych oraz rozwoju gospodarczego Gminy Szprotawa, poprzez m.in. budowę zakładu produkującego silniki elektryczne. 
Ponadto, w lipcu br. część terenów inwestycyjnych zakupiła spółka Wiązar System, która otrzymała już pozwolenie na budowę i wkrótce uruchomi zakład produkujący prefabrykowane konstrukcje z drewna litego. 
 
Polityka proinwestycyjna konsekwentnie prowadzona przez Burmistrza Józefa Rubachę przynosi wymierne efekty. Wkrótce powstaną nowe fabryki oraz atrakcyjne i konkurencyjne miejsca pracy. Trwają rozmowy z kolejnymi potencjalnymi inwestorami, chcącymi ulokować swoje zakłady w Szprotawie.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

 • Baner: Magdalenki
 • Baner: baner odnawiaMY Szprotawę
 • Baner: baner Pod Dębami
 • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa