Logo: Szprotawa

CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT KORONAWIRUSA! WEJDŹ TUTAJ: https://www...

News box

Walka z dzikimi wysypiskami śmieci będzie zintensyfikowana

Zaśmiecone lasy czy parki to prawdziwa plaga i zmora wielu miast. 12 października br. burmistrz Mirosław Gąsik spotkał się z przedstawicielami Nadleśnictwa Szprotawa, aby ustalić wspólną strategię walki o czystą Szprotawę.
Funkcjonujący od paru lat system gospodarowania odpadami komunalnymi nie rozwiązał problemu powstawania dzikich wysypisk śmieci. Lasy, parki i inne ustronne miejsca są niestety „doskonałym” miejscem na wyrzucanie odpadów, których z każdym rokiem przybywa. Choć Straż Leśnia i służby samorządowe wykrywają coraz więcej nielegalnych składowisk i zatrzymują kolejnych podejrzanych, problem zanieczyszczania środowiska nie znika.  
 
- Wspólnie z Nadleśnictwem Szprotawa opracowaliśmy plan walki z karalnym procederem wyrzucania odpadów – wyjaśnia burmistrz Mirosław Gąsik. – Jak grzyby po deszczu powstają niebezpieczne dla środowiska dzikie wysypiska, pomimo, że w gminie działają dwa punkty selektywnej zbiórki odpadów, gdzie bezpłatnie można oddać zalegające nam śmieci. Teren lotniska  w Wiechlicach tonie w plastikowych częściach pochodzących z nielegalnych rozbiórek samochodów. W lasach zalegają tony gruzu, plastiku i kartonów. Roczny koszt sprzątania, czy usuwania takich składowisk sięga nawet kilkuset tysięcy złotych. Stąd, łączymy siły i intensyfikujemy działania na rzecz walki z tymi, którzy podrzucają śmieci gdzie popadnie. Wspólnie będziemy kontrolować tereny zielone i wyłapywać sprawców. W tym celu bardzo pomocne są fotopułapki, których działa już kilkanaście na terenie całej gminy. Montowane będą kolejne tego typu urządzenia. Monitoring terenu będzie odbywać się także za pomocą drona. Proszę również Mieszkańców o pomoc w walce o czystą i bezpieczną Szprotawę. Nie bądźmy obojętni na wykroczenia przeciwko środowisku. Jeżeli będziecie Państwo świadkami porzucania śmieci, proszę o sfotografowanie zdarzenia i przekazania danych Policji.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL