Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

News box

Berbecikowe ruszyło

We wtorek, 2 lutego w wyjątkowy sposób powitaliśmy Mikołaja Samuela - pierwszego malucha, który z okazji narodzin otrzymał od szprotawskiego samorządu powitalny prezent. To symboliczne podziękowanie oraz wyraz ogromnej radości z przyjścia na świat nowego Szprotawianina.
Dzień dobry w Szprotawie Mikołaju, cieszymy się, że jesteś z nami – tymi słowami powitali Burmistrz Mirosław Gąsik oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Szprotawie Andrzej Stambulski nowo narodzonego chłopczyka. Mamie maluszka wręczona została powitalna wyprawka dla upamiętnienia tej chwili, a także podkreślenia, jak ważny i wyjątkowy jest każdy mieszkaniec naszej lokalnej społeczności:
- Życzymy, by Pani skarb rósł zdrowo, w atmosferze miłości i beztroskiego dzieciństwa. Ze swojej strony obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby malec mógł rozwijać się w szczęśliwej i dostatniej gminie, z którą będzie się zawsze dumnie utożsamiać.
 
Zapraszamy rodziców i opiekunów prawnych nowo narodzonych dzieci do uczestnictwa w tym sympatycznym programie. W skład pamiątkowej niespodzianki wchodzi bodziak, kocyk z podusią, kolorowa pieluszka oraz książeczka o Puciu i jego wesołej rodzince. Do podarunku Nadleśnictwo Szprotawa dołożyło kolorowankę, za co serdecznie dziękujemy.
 
Wniosek o przyznanie wyprawki dla każdego dziecka urodzonego w okresie od 1 stycznia 2021 roku można składać w terminie 6 miesięcy od dnia narodzin. Formularz wniosku dostępny jest na stronie www.szprotawa.pl oraz w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Szprotawie.
 
Szczegóły przyznawania „Wyprawki dla berbecia” uregulowane zostały w Uchwale Rady Miejskiej w Szprotawie do pobrania oraz Zarządzeniu Burmistrza Szprotawy do pobrania. Informacji udzielają również pracownicy Wydziału Przedsiębiorczości, Promocji i Turystki, tel. 68 3760772, e-mail
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Berbecikowe ruszyło

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL