Logo: Szprotawa

Kalendarium

15 czerwca

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

News box

Radni powiatowi poparli wniosek burmistrza na prowadzenie liceum

W Urzędzie Miejskim w Szprotawie odbyło się spotkanie radnych Rady Powiatu Żagańskiego z naszego okręgu z Burmistrzem Szprotawy Mirosławem Gąsikiem. Głównym tematem spotkania było przedstawienie przez burmistrza wniosku na prowadzenie przez gminę szprotawskiego liceum. W efekcie spotkania radni wyrazili formalne poparcie dla wniosku burmistrza do władz powiatu o prowadzenie przez gminę liceum przy ul. Niepodległości 7. Uważają także za zasadne przytoczone w przedmiotowym wniosku argumenty.
Radni stanęli na stanowisku, że w obliczu sytuacji finansowej powiatowej oświaty, wniosek Burmistrza Szprotawy jest korzystny dla powiatu odciążając go finansowo i organizacyjnie. W jego następstwie to gmina przejmuje ciężar i obowiązek prowadzenia i rozwijania liceum, mając ku temu szerokie możliwości, zasoby organizacyjne i doświadczenie. Co należy traktować jako pomocną dłoń wyciągniętą przez gminę do powiatu. 
 
Nie znajduje akceptacji wśród radnych żadne uszczuplenie działalności liceum, które od dziesięcioleci jest chlubną wizytówką oświatową miasta i gminy, i z którego wywodzą się liczne pokolenia absolwentów, w tym wielu utytułowanych i zasłużonych w różnych dziedzinach. Lokalizacja w budynku przy ul. Niepodległości 7 trwale wtopiła się w krajobraz topograficzno-kulturowy miasta i jest jednoznacznie identyfikowalna. 
W związku z powyższym radni zwrócili się do Starosty Żagańskiego Henryka Janowicza o podjęcie wszelkiej inicjatywy w załatwieniu przedmiotowego wniosku, tym samym zapewnienia pomyślnej przyszłości jakże ważnego w tej części powiatu liceum. Swoje pisemne poparcie wyrazili radni: Cecylia Brodzińska, Piotr Ciołka, Sylwester Michalak, Roman Śliwiński, Jacek Grzelak i Maciej Boryna. Radni zaproponowali Zarządowi Powiatu spotkanie w tej sprawie. 
 
Ponadto radni rozmawiali o strategicznej inwestycji drogowej, tj. remoncie drogowi powiatowej 1063F na odcinku Szprotawa-Polkowiczki-Śliwnik-przejazd kolejowy oraz sejmikowej dotacji na doposażenie szpitali w województwie lubuskim.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL