Kalendarium

1 października 1846: Otwarcie linii kolejowej wiodącej przez Szprotawę

News box

PLAC ZABAW Z DINOZAURAMI

Niedawno Paleopark Szprotawa został rozbudowany o dodatkowe urządzenia, a mianowicie o popularne elementy placu zabaw. Dzięki temu park zyskał na atrakcyjności, a dzieci mają więcej powodów do ruchu i ćwiczeń na świeżym powietrzu. Młodzi inspektorzy, czyli dzieci, dokonali już odbioru, popołudniami okupując plac, aż do godzin wieczornych.
Otwarty kilka lat temu Paleopark stał się ważną atrakcją dziecięcą w regionie. Co roku na Dzień Dziecka gmina sprowadza kolejnego „zwierzaka”. Przy każdym gatunku stoi tablica informacyjna, by edukować z zakresu paleontologii. Jednego z nich można nawet własnoręcznie wykopać.
 
A rodzice w tym czasie odpoczywają na wygodnych ławkach rozstawionych przy nowej alejce oraz pod drewnianą altaną. Niewielu wie, że na terenie parku rosną egzemplarze glediczji trójcierniowiej, której owocami żywiły się dinozaury.
 
Aby zapewnić dzieciom więcej zabawy i jednocześnie okazji do nabywania sprawności, dostawiliśmy różne huśtawki, ściankę oraz siatkę wspinaczkową, drabinki, drążki, rurę, ślizgawkę, piaskownicę – wylicza burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik. A największa kolejka ustawia się do trampoliny. Miło jest zobaczyć, jak dawny nieużytkowany skwer zamienił się w jedno z najbardziej odwiedzanych miejsc w Szprotawie.
 
Zapraszamy do korzystania i rekreacji.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON