News box

MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO JUŻ GOTOWE!

104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Szkoła Podstawowa w Wiechlicach świętowała pod znakiem uroczystego otwarcia Miasteczka Ruchu Drogowego połączonego z Biesiadą Patriotyczną. Obecny w wydarzeniu burmistrz Mirosław Gąsik podkreślił znaczenie dynamicznej rozbudowy gminy dla rozwoju całej naszej Ojczyzny.
 
Na generalną modernizację Miasteczka Ruchu Drogowego w Wiechlicach otrzymaliśmy 100 tys. zł dofinansowania ze środków budżetu Województwa Lubuskiego. Zrealizowane prace objęły przebudowę nawierzchni placu manewrowego, zakup i montaż oznakowania, wykonanie sygnalizacji świetlnej, a także zagospodarowanie przestrzeni, w tym oświetlenie terenu miasteczka, posadzenie zieleni oraz  montaż elementów małej architektury, tj. ławek, stojaków na rowery, czy koszy na śmieci.
 
- Miasteczko Ruchu Drogowego, które oddajemy do użytku, jest częścią olbrzymiego projektu rozwoju turystyki rowerowej oraz promocji aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, który realizujemy w całej naszej gminie – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – Jego elementami składowymi są między innymi cieszący się dużą popularnością pumptrack, czy aktualnie powstający na stadionie skatepark. Tereny wiejskie oraz miasto już wkrótce skomunikowane zostaną ścieżkami rowerowymi lub ciągami pieszo- rowerowymi w ramach projektu Velo Sprotavia czy ścieżki, która będzie biegła od Szprotawy przez Wiechlice,  Szprotawkę, Leszno Dolne, Leszno Górne, aż do granicy z województwem dolnośląskim.
 
Ważnym, jak nie najważniejszym punktem wielozadaniowego przedsięwzięcia  jest  program „ROWER DLA PIERWSZAKA”, w ramach którego każdy uczeń pierwszej klasy szkoły podstawowej i liceum, rozpoczynający naukę w placówkach prowadzonych przez Szprotawę dostaje rower.
 
I to właśnie z myślą o naszych najmłodszych uczniach powstało Miasteczko Ruchu Drogowego, gdzie będą mogli szlifować swoje umiejętności jazdy na rowerze zgodnej z przepisami ruchu drogowego, aby  zawsze bezpiecznie docierali do wyznaczonego miejsca.
 
Podczas biesiady rozstrzygnięto konkurs wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, który miał miejsce na początku uroczystości. I miejsce zajął Szymon Misterkiewicz, a trzy miejsca II: Irena Roszak, Laura Jackiewicz i Anna Rogodzińska. Wszystkim serdecznie gratuluję!
 
Dzięki takim z pozoru drobnym działaniom w kontekście całego kraju, my, dorośli uczymy kolejne młode pokolenia patriotyzmu wyrażanego przez ciężką i rzetelną pracę na rzecz rozwoju naszych lokalnych, małych Ojczyzn.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15Galeria zdjęć: MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO JUŻ GOTOWE!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON