Kalendarium

27 stycznia 1400

News box

RUSZYŁA SPRZEDAŻ WĘGLA W SZPROTAWIE

W Szprotawie rozpoczęła się sprzedaż węgla kamiennego po preferencyjnej cenie. Do tej pory mieszkańcy zamówili 800 ton paliwa w postaci groszku i orzecha w cenie 2 tys. zł za tonę. Dokument uprawniający do odbioru wydaje szprotawski ratusz.
Wnioskodawcy, po złożeniu wniosku, zostaną poinformowani drogą telefoniczną, smsem lub mailowo o pozytywnej weryfikacji ich dokumentu. Wówczas należy udać się do kasy Urzędu Miejskiego lub dokonać przelewu na wskazany przez pracownika ratusza numer rachunku bankowego. Po uiszczeniu opłaty należy oczekiwać na kontakt z miejscowym składem opałowym przy ulicy Rolnej w celu ustalenia dokładnej daty i godziny odbioru węgla.
 
Do ceny węgla należy doliczyć koszt transportu lub odebrać go własnym środkiem transportu. Na terenie miasta za dowóz trzeba zapłacić ok. 20 złotych. Trochę drożej jest, gdy zleca się transport na terenie gminy.
 
- Na chwilę obecną zamówiliśmy 800 ton węgla, co odpowiada zapotrzebowaniu zgłoszonemu przez naszych mieszkańców - wylicza burmistrz Mirosław Gąsik. – Paliwo węglowe w postaci orzecha i groszku pochodzi z Kazachstanu, a jego cena jest niższa niż trzeba byłoby zapłacić komercyjnie. Zrobiliśmy również próbę jakości tego węgla. I zapewniam, że jest to paliwo dobrej jakości, o dobrych parametrach spalania.
 
Zmiana limitu zakupu węgla
Ważną informacją dla mieszkańców jest również zmiana limitu zakupu, który do tej pory wynosił: 1 500 kg - do dnia 31 grudnia 2022 r. oraz 1 500 kg - od dnia 1 stycznia 2023 r. Nie istniała przy tym możliwość przeniesienia niewykorzystanego limitu na rok przyszły. Wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom społecznym, dokonana została nowelizacja prawa, zgodnie z którym w przypadku gdy do dnia 31 grudnia 2022 r. nie dokonano zakupu paliwa stałego albo dokonano zakupu paliwa stałego w ilości mniejszej niż 1 500 kg, to niewykorzystana ilość paliwa stałego powiększa limit na 2. okres.
 
Tym samym mieszkaniec, który w 1. okresie złoży wniosek na mniejszą ilość węgla niż maksymalna (np. 1 000 kg), będzie mógł ująć w przyszłorocznym wniosku tę niewykorzystaną cześć limitu (w podanym przypadku 500 kg; czyli jego wniosek będzie dotyczył 1500 kg, powiększonych o 500 kg).
 
Dodatkowe informacje udzielane są w pok. nr 27 lub pod nr tel. 68 376 07 81.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

UWAGA! Zgodnie z zarządzeniem Burmistrza - Urząd czynny od 12.12.2022 do odwołania w godzinach:
poniedziałek-piątek:    07:45 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON