Kalendarium

27 stycznia 1400

News box

MOBILNA OPIEKA DENTYSTYCZNA W SZPROTAWIE

Już wkrótce w Szprotawie pojawi się nowoczesny dentobus - mobilny gabinet stomatologiczny, w którym dentyści będą bezpłatnie leczyć zęby dzieci i młodzieży.
28 grudnia 2022 r. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał porozumienie z firmą „Dental-Med” oferującą usługi stomatologiczne w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Mobilny gabinet dentystyczny wyposażony jest w niezbędny sprzęt i narzędzia do badań i diagnostyki stanu uzębienia. Badania przeprowadza lekarz stomatologii zachowawczej oraz asystenci.
 
Z bezpłatnego badania stanu uzębienia i dziąseł będą mogli skorzystać polscy i ukraińscy uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Szprotawa.
 
Burmistrz Mirosław Gąsik gorąco zachęca do wzięcia udziału w programie bezpłatnej profilaktyki stomatologicznej: - Drodzy Rodzice i Opiekunowie, dbajmy o zdrowy uśmiech naszych dzieci, tym bardziej, że próchnica to nie tylko problem estetyczny. Koszty świadczeń stomatologicznych oferowanych w mobilnym gabinecie dentystycznym pokrywane są ze środków NFZ. Unikniemy również opłat związanych z dojazdem do dentysty, ponieważ dentobus pojawi się przy każdej z gminnych szkół. Wystarczy tylko podpisać oświadczenie, które dostępne jest we wszystkich placówkach szkolnych, aby  Wasze pociechy mogły skontrolować stan zdrowia jamy ustnej. Gorąco zapraszam do skorzystania z bezpłatnego leczenia. Harmonogram wizyt podany zostanie przez poszczególne szkoły. 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

UWAGA! Zgodnie z zarządzeniem Burmistrza - Urząd czynny od 12.12.2022 do odwołania w godzinach:
poniedziałek-piątek:    07:45 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON