Kalendarium

27 stycznia 1400

News box

W SZPROTAWIE POWSTAJE TĘŻNIA SOLANKOWA!

Już wkrótce mieszkańcy Szprotawy będą mogli korzystać ze zdrowotnych właściwości tężni solankowej, która powstaje w Parku Goepperta. Specyficzny mikroklimat, który panuje wokół tego typu obiektów, wesprze prawidłowe funkcjonowanie układu oddechowego, pomoże w walce z alergiami oddechowymi oraz ukoi nasz system nerwowy.
- „Nadmorski” spacer w Szprotawie? Proszę bardzo! – burmistrz Mirosław Gąsik z radością informuje Szprotawian o kolejnej inwestycji, która pomoże nam w prowadzeniu zdrowego i aktywnego stylu życia. – Moda na korzystanie z miejskich tężni ogarnia całą Polskę. Pora, więc, aby też w naszej gminie powstał pierwszy taki obiekt! Szprotawska tężnia zlokalizowana będzie w przepięknym Parku Goepperta, w otoczeniu średniowiecznych murów obronnych. Niedawno ta malownicza dolina Szprotawy została częściowo zrewitalizowana. Powstały tam promenady spacerowe oraz ścieżki rowerowe, którymi dostaniemy się do solankowej oazy.  
 
To rewelacyjna forma spędzania wolnego czasu, która dodatkowo wesprze nasze zdrowie. Jak podaje literatura, wdychanie solnego aerozolu pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu oddechowego, przynosi ulgę osobom borykającym się z alergią, astmą, zapaleniem zatok czy migrenami. Odpoczynek w takim mikroklimacie działa również odprężająco oraz wzmacniająco na cały organizm.
 
Mam nadzieję, że spacery i relaks przy tężni przypadną do gustu szczególnie naszym Seniorom. Jednak do korzystania z prozdrowotnych właściwości pierwszej w Szprotawie solankowej tężni zapraszam zarówno dzieci, jak i dorosłych.
 
Obiekt gotowy będzie do użytku wczesną wiosną. W chwili obecnej powstaje betonowa niecka tężni oraz montowana jest konstrukcja tarasu widokowego. Cały teren będzie oświetlony i objęty monitoringiem miejskim.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

UWAGA! Zgodnie z zarządzeniem Burmistrza - Urząd czynny od 12.12.2022 do odwołania w godzinach:
poniedziałek-piątek:    07:45 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON