News box

HISTORYCZNA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO W SZPROTAWIE!

Szprotawską uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024 mogła zobaczyć cała Polska. „Pierwszy dzwonek” dla uczniów gminnych szkół podstawowych i Liceum Ogólnokształcącego transmitowały największe informacyjne stacje radiowe i telewizyjne, m.in. Polsat News, TVN, TTV, TVP czy radio ZET. To wszystko za sprawą programu Rower dla Pierwszaka.
- W tym roku, mury naszych szkół przestąpiło w sumie 329 pierwszoklasistów, w tym 142 licealistów. Tyle samo jednośladów trafiło w ich ręce – z radością o programie mówi burmistrz Mirosław Gasik. – Rower dla Pierwszaka to projekt, którego celem jest przede wszystkim zachęcanie Szprotawian, już od najmłodszych lat, do zdrowego i aktywnego stylu życia. Wszyscy doskonale wiemy, że ruch pomaga w kształtowaniu prawidłowej postawy ciała, ale także wspiera zdrowie psychiczne naszych dzieci, które niestety coraz częściej borykają się z problemami zmniejszonego nastroju czy nawet depresji, będących skutkiem m. in. izolacji społecznej wywołanej pandemią. 
 
Rower, który będą posiadać wszyscy uczniowie, z pewnością ułatwi wspólne spędzanie czasu w szkole oraz poza jej murami, poprzez organizację wycieczek szkolnych, rodzinnych, czy spotkań w grupach rówieśników.
 
Ogólnopolskie zainteresowanie, jakim cieszy się szprotawska inicjatywa, jest najlepszym dowodem, że wdrożony program jest dobry i słuszny – podsumowuje burmistrz. – Mam nadzieję, że kolejne gminy pójdą za naszym przykładem. Widząc uśmiechy na buziach dzieci, wiem, że naprawdę warto zainwestować w ich zdrowy start. 
 
Kochani Uczniowie! Z okazji nowego roku szkolnego życzę Wam samych dobrych ocen, zapału do nauki oraz wytrwałości w dążeniu do osiągania wyznaczonych celów. Pamiętajcie o ruchu! Dotleniony podczas wysiłku fizycznego organizm wydajniej pracuje, co przyczynia się do lepszej koncentracji i sukcesów w nauce. 
 
Całemu Gronu Pedagogicznemu życzę niesłabnącego zaangażowania w proces edukacji dzieci i młodzieży. Życzę, aby temu trudowi towarzyszyły zaufanie oraz szacunek uczniów, ich rodziców i opiekunów oraz całego społeczeństwa.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

24Galeria zdjęć: HISTORYCZNA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO W SZPROTAWIE!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON